Karakter boyutu :
Külliye İçin Çalışmalar Başladı

Külliye İçin Çalışmalar Başladı

Tarih 05 Mayıs 2015, 09:57 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın 10 numara projeleri arasında yer alan Sahil Külliye projesinin dolgu çalışması başladı.

Projenin hayata geçirilmesi noktasında atılan adımların sonucunda başlatılan dolgu çalışmasını Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı yerinde inceleyerek yetkili firmadan çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar. Sahil dolgu alanı üzerinde hayata geçirilecek olan Külliye projesinde Camii inşaatının başlaması için var olan dolgu sahasına ek olarak 5 bin metrekare'lik dolgu alanı çalışmaları deniz üzerinde belirlenen alanda yapılıyor. Mavi Şehir olarak bahsedilen proje sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde adım atan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın seçim sürecinde bahsetmiş olduğu 10 numara projeler içerisinde en başta gelen bir proje olarak biliniyor. Dolgu çalışmasının başladığı proje alanında bir açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap; "Sahil Külliye projemizin yapımı aşamasında geçen hafta yapmış olduğumuz toplantının ardından proje içerisinde yer alan camii'nin yapılacağı alan için ek dolgu alanı çalışmalarımız başladı. Yaklaşık 5 bin metre karelik bir alanın dolgusu gerçekleştikten sonra Camii inşaatımıza başlanacaktır. Camii inşaatımızla birlikte mevcut dolgu alanının şehre bakan kısmında Külliye olarak adlandırdığımız alan yapılacak. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin tercih edildiği Rize mimarisine uygun şekilde yapılacak olan Külliye projemiz artık bundan sonra Mavi Şehir olarak adlandırılacak. Projenin bu aşamaya gelmesinde bir çok adım ve paydaş vardır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önem verdiği bu projeyi Rize Belediyesi olarak paydaşlarımız ile beraber inşallah hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Kısa sürede bitirilecek olan Külliye projemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 1

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 4

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 9

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar