Karakter boyutu :
Rize’ye Yeni PTT Başmüdürlüğü Binası

Rize’ye Yeni PTT Başmüdürlüğü Binası

Tarih 05 Mayıs 2015, 16:23 Editör reşat tula

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, yapılan testler sonucunda güçlendirmeye ihtiyaç duyulan ve kapsamlı bir tadilat gerektiren Rize Ptt Başmüdürlüğü hizmet binasının yıkılarak yerine 4 milyon 789 bin TL bedelle yenisinin ihale edildiğini söyledi.

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, yapılan testler sonucunda güçlendirmeye ihtiyaç duyulan ve kapsamlı bir tadilat gerektiren Rize Ptt Başmüdürlüğü hizmet binasının yıkılarak yerine 4 milyon 789 bin TL bedelle yenisinin ihale edildiğini söyledi. Yapılan yeni binanın şehrin ihtiyaçlarına rahatlıkla karşılık verebileceğini söyleyen Karal, “Mevcut binanın geçen süre zarfında yıpranması ve yapılan testler sonucunda güçlendirmeye ihtiyaç duymasından dolayı kapsamlı bir tadilatın yapılması gerekmekteydi. Güçlendirme ve tadilat masraflarının yüksek olması münasebetiyle eski binanın yıkılarak yerine 1280 metrekare arsa üzerine 4 bin 464 metrekare kullanım alanlı yeni bir hizmet binası yapılacaktır” diye konuştu. SELÇUKLU VE OSMANLI MİMARİSİ ÖZELLİKLERİ TAŞIYACAK Yeni yapılan kamu binalarında tarihi ve kültürel öğeler kullanmaya özen gösterdiklerini belirten Karal, “Selçuklu ve Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıyan yeni hizmet binası 360 günlük süre içerisinde tamamlanacaktır. Gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte binanın temel açma işlemlerine başlanılacaktır” dedi. İçerisinde idari kısımlar, Ptt şubesi, kargo ve posta gelen giden dağıtım servisi, misafirhane, sosyal kullanım alanı ve 10 adet lojmanın bulunacağı hizmet binasının yüklenici firmaya 11 Mart 2015 tarihinde yer teslimi yapıldığı belirtildi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 4

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 15

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 9

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar