Karakter boyutu :
RİZE'DE RENKLİ YIL SONU SERGİSİ

RİZE'DE RENKLİ YIL SONU SERGİSİ

Tarih 08 Mayıs 2015, 15:58 Editör reşat tula

Rize Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan ve yıl boyunca, çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kurslarda eğitim gören kursiyerlerin, bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları ürünler halkın beğenisine sunuldu.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen sergiye Vali Ersin Yazıcı, Hanife Yazıcı Hanımefendi, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Osman Bahri Gülal, kurum amirleri, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Serginin açılışında konuşan Vali Yazıcı, Rize'de çok sayıda vatandaşın halk eğitimi kurslarına katıldığını belirterek bu ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bu çalışmaları anlamlı bulduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı , " Halk Eğitimi Merkezlerimiz insanımızın faydalı işler yapmasına katkı sağlıyor ve kadınlarımız yeteneklerini bu kurslarla geliştiriyorlar. Halk Eğitimi Merkezlerimiz örgün eğitimin dışında kalmış bireyler için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Buradaki asıl konu el sanatlarımızı yaşatmanın ve gelecek nesillere aktarmanın yanı sıra ekonomiye de kazandırma gayretidir. Sergimizin hazırlanmasında, başta kurs hocalarımız olmak üzere, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim."diye konuştu. Daha sonra başarılı kursiyerlere Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı tarafından kurs bitirme belgeleri takdim edildi. Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Rize Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi gezerek kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar