Karakter boyutu :
FINDIKLI TURİZME KAZANDIRILACAK

FINDIKLI TURİZME KAZANDIRILACAK

Tarih 15 Mayıs 2015, 17:47 Editör reşat tula

Rize’nin Fındıklı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, ilçenin Çağlanan Köyü’ne bağlı Gazi ve Taşkesit Mahallelerini birbirine bağlayacak olan ve yapımı devam eden köprüyü yerinde inceledi.

Köprü inşasının incelemesinde Karal’a, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Fındıklı İlçe Başkanı Ali Süleyman Toraman, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Fındıklı Belediye Eski Başkanı Mümtaz Sinan eşlik etti. Heyet, Aslandere ve Beydere köylerini de ziyaret etti. İki mahalle arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak ve ilçeyle aralarında olan mesafeyi kısaltacak olan köprünün yapımına hızla devam ediliyor. BÖLGE TURİZME KAZANDIRILACAK Vadinin turizme açılması için altyapı çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal , “Devletimizin bölgemize ve köylerimize taşımış olduğu yatırımları bir şekilde yerinde inceleme fırsatı buluyoruz. Bu bölgenin inşallah gelecekte bir turizm yatağı olabilmesi için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle Rize’nin ve Fındıklı’nın Artvin’le olan bağlantısının en kısa güzergahlarından bir tanesi bu vadi üzerinden gerçekleşecek. Bu güzel vadinin yeniden şekillenmesi konusunda her zaman bu işin takipçisi olan Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban kardeşime çok teşekkür ediyorum” dedi. KÖPRÜ İNŞAATI DEVAM EDİYOR Köprü’nün yapımında Karal’ın katkılarının çok büyük olduğunu belirten Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, “Sayın Vekilimiz Hasan Karal, konuyla çok yakından ilgilendi. Temeller atıldı, inşaat aşaması devam ediyor. İnşallah bir veya iki ay içerisinde yol trafiğe açılacaktır” diye konuştu. Köprünün yapımı için emeği geçenlere teşekkür eden Çağlayan Köyü Muhtarı Osman Süleyman Ağaoğlu, “Sayın Vekilimiz Hasan Karal ve Belediye Başkanımız Adnan Özbalaban bizlere yardımcı oldular. Köylüler olarak el birliğiyle çabaladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Köprü inşaatı alanında bulunan mahalle sakini bir vatandaş ise, “Düğünlerimizde ve cenazelerimizde birbirimizle olan ulaşımımızda sıkıntılar yaşıyorduk. Köprünün tamamlanmasıyla birlikte mahalleler birbirine kavuşacak” şeklinde konuştu. Köprü inşaatının incelenmesinin ardından Fındıklı ilçe merkezinde seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Karal, esnafı ziyaret ederek, sorunları ve talepleri yerinde dinleme fırsatı buldu. Seçim irtibat bürosunun açılışında da konuşma yapan Karal, “Fındıklı bizim için çok ayrı bir anlamı olan yerdir. 12 Ekim 2001 yılında AK Parti’yi kurduğumuz ilk günden beri bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Rize’nin bağrından çıkan bir büyük lider Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik durdunuz” diye konuştu.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  26.10.2020
 

26.10.2020..

İzlenme: 14

   
  24.10.2020
 

24.10.2020..

İzlenme: 18

   
  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 22

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

Tüm videolar