Karakter boyutu :
Karal, Ardeşen’de KÖYDES Yatırımlarını İnceledi

Karal, Ardeşen’de KÖYDES Yatırımlarını İnceledi

Tarih 18 Mayıs 2015, 14:57 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’nin Ardeşen ilçesini ziyaretinde tamamlanan Akdere ve Doğanay köyleri yolunun açılışını yaptı.

Öncesinde ilçede esnaf ziyaretleri yapan Karal, vatandaşların istek ve görüşlerini dinledi. Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, il yönetim kurulu üyeleri ve Ak Parti Ardeşen İlçe Başkanı Sadık Bayraktar’ın katılımıyla tamamlanan köy yolunun açılış törenine geçildi.

RİZE’NİN KÖYLERİNE 350 MİLYON TL’LİK YATIRIM

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal burada yapmış olduğu konuşmada, “KÖYDES projesi başladıktan sonra, Türkiye genelinde 80 ilde olduğu gibi Rizemiz’de de çok hummalı çalışmalar başlattık. Rize’de 351 tane köyümüz vardır. Bu köylerimizin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak, bozulan beton yolları onarmak ve asfaltlamak, menfez, duvar gibi sanat yapılarını tesis edebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. KÖYDES projesi başlayalı 10 yıl oldu. 10 yılda Rize’mizin 351 köyüne yaklaşık olarak 350 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırım, Cumhuriyet tarihinde Rize’nin köylerine yapılan yatırımdan kat kat daha fazladır” dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, “İşlerin yapımına sadece kaynak ayırmak yetmiyor. Sevgi ve muhabbeti de vermek gerekiyor. Milletimizden almış olduğumuz enerjiyle bu çalışmalar yapılıyor” diye konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI