Karakter boyutu :
HADİ GEÇMİŞ OLSUN!..

HADİ GEÇMİŞ OLSUN!..

Tarih 19 Mayıs 2015, 13:27 Editör reşat tula

Pazartesi Rize Yenişehir Stadında Ç. Rizespor Akhisar Belediyespor karşısında son bir final maçı oynadı.

Pazartesi Rize Yenişehir Stadında Ç. Rizespor Akhisar Belediyespor karşısında son bir final maçı oynadı.
Ç. Rizespor ‘’Şeref meselesi’’ mantığı ve düşüncesiyle  tam  zamanında ve yerinde  final niteliğinde bir maç yaptı.
Yetti artık!.. Bitirelim bu kaosu diyerek çıktığı maçta, son derece istekli, azimli, gayretli, arzulu, kazanma adına adını ne koyarsanız koyun, ancak hatıralarda kalacak bir oyunla ve bu sonuçla ligde kalan bir Ç. Rizespor izledik. Yani uzun bir ooooohhh çektik.
Liglerde her zaman futbol adına final bölümü çok önemlidir. Gönül isterdi ki bu böyle olmayıp; sezonun başından itibaren rahat bir yerde ligi bitirmek. Ama olmuyor işte!.. Her yıl bu kabus maalesef yaşanıyor. Ama çok şükür ki; ligin bitimine iki hafta kala bu korkulu bekleyiş son buldu.
Ç. Rizespor bu maça çıkarken çok iyi biliyordu ki; eğer galip gelemez de 3 puanı alamaz isek bedeli çok ağır olacaktır. Tüm yönetim, teknik heyet ve futbolcular bunun bilinciyle hareket ettiler.
Bu maç tüm senenin final maçı oldu. Düşünebiliyor musunuz? Bizim de bu çorbada bir tuzumuz olsun düşüncesiyle sezon başından beri gerek yazılarımızla; gerekse iyi niyetimizle ve de inancımızla Necati Hocamızı işlerin çok kötü gittiği haftalar sonrasında Rize Yenişehir stadının yeşil zemini üzerinde ihlaslı bir şekilde dualarımızı yaptık. Bunda da başarılı olduk. Çünkü inancımızda; ‘’Dua en büyük güçtür’’ mantığıyla bunu gerçekleştirdik. İnanan inanır; inanmayan zaten hiçbir şeye inanmıyor. Varsın ona da inanmasın. Ama Türkiye bu olayı ibretle takip etti. Bu konuda şahsen çok mutluyum.
Maça gelince: Her maçta olduğu gibi bu maçta da Ç. Rizespor’u Kıweuke ateşledi. 45. Dak.da attığı akıl dolu nefis gol sayesinde soyunma odasına takım mutlu şekilde girdi. Kapanış golü olan Sercan’ın 3. Golü de çok akıllıca idi.
Ama her ne olursa olsun bu maçta görüldü ki, tüm futbolcular giydikleri formayı ciddi anlamda terlettiler. Keşke zaman zaman hep böyle olsaydı demek geliyor insanın içinden. Yine de çok teşekkürler.
Ç. Rizespor o gece sadece  Akhisar’ı yenip, ligde kalmayı garantilemedi. Aynı zamanda Balıkesir ve Karabükspor’un da ligde veda gecesini gerçekleştirmiş oldu.
Şimdi kalan iki maçımıza ve özellikle de sahamızda son hafta  konuk edeceğimiz büyük olasılıkla lig şampiyonu Galatasaray maçına Prestij için çıkacağız.
Şu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Bu sezon Ç. Rizespor taraftarsız maçlara çıktı diyebilirim. Ama; inşallah seneye  böyle kötü senaryolar yaşanmaz.
Ç. Rizespor’a şimdiden önümüzdeki sezonda başarılar dilerken; Tüm camiayı kutluyorum. Tebrik ediyorum.

Spor

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...

TFF'den transfer talimatında değişiklik

TFF'den transfer talimatında değişiklik TFF, Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatında değişiklik yaptı.

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar