Karakter boyutu :
RİZE'DE DOĞUM YARDIMI UYGULAMASI BAŞLADI

RİZE'DE DOĞUM YARDIMI UYGULAMASI BAŞLADI

Tarih 20 Mayıs 2015, 09:53 Editör reşat tula

Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü veya Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü 15.05.2015 tarihi ve sonrasında doğan çocuklar için müracaatları almaya başladı.

27.03.2015 tarihli ve 6637 sayılı bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair Kanun ile 633 sayılı Aile ve Sosyal Politiakalar Bakanlığı (ASPB) teşkilat ve görevlisi hakkında Kanun Hükmünde Kararname EK-4 Mad. olarak "Doğum Yardımı" eklenmiştir.İl Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak 15.05.2015 tarihi ve sonrasında doğan çocuklar için müracaatlar alınmaya başladı. İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne başvuru yapan kişinin(anne, baba veya kanuni temsilcisi) kendisinin, doğum yapan kişinin, doğan çocuğun ve varsa ailenin diğer çocuklarının T.C. nosu, başvuru yapan kişi kanuni temsilci ise kanuni temsilci olduğunu ispatlayıcı belgenin onaylı bir örneğini getirmesi ve başvuru sırasında Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü veya Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğün’de bulunan form/dilekçenin doldurulması gerekmektir. Kamu kurumunda memur olarak çalışan anne, baba veya kanuni temsilcinin çalıştıkları kurumdaki ilgili birime başvuru yaparak işlemlerini yapması ve gerekli evrakların Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü veya Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekmektedir. Kamu işçisi olan anne ya da babanın ya da her ikisinin sözleşmeleri gereği kurumlarından aldıkları ya da alacakları doğum yardımı tutarı Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü veya Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğün’de bulunan form/dilekçe doldurulurken ilgili kısımda bu tutarın belirtilmesi ve çalıştıkları kurum tarafından mühürletilerek onaylatılması gerekmektedir. Anne ya da baba veya her ikisi de kamu işçisi olmasına rağmen, herhangi bir doğum yardımı alınmamış ya da alınmayacak ise, ilgili kısma ‘’0 (sıfır)- TL’’ yazılarak yine çalıştıkları kurum tarafından mühürletilerek onaylatılması gerekmektedir. "Doğum Yardımı " olarak ödenecek ücretin tespitinde ailenin daha önceden dünyaya gelmiş çocuk sayısı da göz önünde bulundurularak, yeni doğan çocuk 1.çocuk ise 300 TL , 2.çocuk ise 400 TL , 3.çocuk ve üzeri için 600 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen ücretler annenin T.C. nosuna havale olarak yatırılacaktır.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 2

   
  30.11.2020
 

30.11.2020..

İzlenme: 8

   
  28.11.2020
 

28.11.2020..

İzlenme: 15

   
  27.11.2020
 

27.11.2020..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar