Karakter boyutu :
RİZE’NİN ULAŞIM AĞI YENİLENİYOR

RİZE’NİN ULAŞIM AĞI YENİLENİYOR

Tarih 21 Mayıs 2015, 18:00 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, geliştirdikleri ve uygulamaya koydukları projelerle Rize’yi uğrak bir ticaret merkezi haline getireceklerini söyledi.

Karal, Ovit, Lojistik Merkez ve Havalimanı üçgeninde Türkiye’nin önemli kavşak noktalarından birisi olacağını belirterek, ticaretin diğer sektörleri de büyüteceğini, Rize’nin gelecek 50 yılına etki edecek çalışmalar yaptıklarını söyledi.

RİZE’NİN ULAŞIM AĞI YENİLENİYOR

Karal, “Çayeli-Hemşin, İkizdere-Ovit, Kendirli-Derepazarı, Güney Çevre yollarını yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük projelerinden bir tanesi olan Lojistik Merkez projesini yapıyoruz. Dünyanın en büyük deniz doldurularak yapılan 3. Havalimanını Çayeli’yle Pazar arasında başlattık. Sondaj çalışmaları şu anda devam ediyor” dedi.

TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BİR RİZE

Rize’yi gelecek yüzyıllara taşıyacak projeler geliştirdiklerini belirten Karal, “Yapmış olduğumuz vizyon projelerle Rize’yi Ortadoğu’yla birleştirerek, yolların kavşak noktası haline getireceğiz. Ulaşım olanaklarını her yönden iyileştiriyoruz. Rize ticaret yolları üzerindeki konumunu güçlendirerek her alanda büyük ilerlemeler sağlayacaktır” diye konuştu.

Çayeli ilçesinde ve Büyükköy beldesinde ziyaretlerini devam ettiren Karal’a Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen ve Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu, il yönetim kurulu üyeleri ve Ak Parti İlçe Başkanları eşlik etti.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 6

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 14

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 19

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar