Karakter boyutu :
EĞİTİMİN LİDERLERİ

EĞİTİMİN LİDERLERİ

Tarih 21 Mayıs 2015, 18:03 Editör reşat tula

Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.

Başarı konusunda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Rize’de eğitim kurumlarımız gerçekten çok güzel.  Fiziki yapılar elbette önemli ancak, her şey insan unsurunda bitiyor. Bu noktada idareciler olarak bize düşen görevler ve sahada size sunulan görevler var.  Öğrenci öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. ”dedi. Vali Ersin Yazıcı, okulları ziyaret ederek varsa problemleri yerinde görerek çözümler bulmaya çalıştıklarını belirterek, Valilik olarak eğitime çok önem verdiklerini, ilimizdeki eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda her zaman seferber olduklarını, her platformda beyan ettiklerini ve edeceklerini belirtti.
Vali Ersin Yazıcı, konuşmasının devamında şunları söyledi:
“Biz küçük dokunuşlarla bir şeyler yapabiliriz, harekete geçirebiliriz. Hangi işi yaparsak yapalım o işe yüreğimizi ve sevgimizi katmamız gerekiyor. Biz bir şeyler yapacağız. Renk projesi sadece okuma saatiyle ilgili bir proje değil. Bu proje hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Hepimiz bir ekip ruhu içinde hareket edeceğiz. Sizler eğitimin liderlerisiniz. Sizlerle birlikte var gücümüzle Rize'de eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz. ”diye konuştu.
Öğrencilerle de sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilerden gelecek hedeflerini belirleyerek bu hedefe ulaşmak için gayret göstermeleri tavsiyesinde bulundu. Vali Ersin Yazıcı, öğrencilere yaşamlarının her anında hayallerinin ve hedeflerinin olması gerektiğini belirtti. Ve bu hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışmalarını istedi.
Vali Ersin Yazıcı, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin Albardak ile birlikte kitap okuma saatine de katıldılar.


ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR

ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR

RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR

RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR