Karakter boyutu :
O Su Bu Köye Gelecek

O Su Bu Köye Gelecek

Tarih 25 Mayıs 2015, 09:16 Editör reşat tula

Yemişlik Köyünde vatandaşa su sözü veren CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, milletvekili seçildiğinde Elmalı ve Yemişlik Köylerine Andon Suyunu getirme sözü verdi.

Yemişlik halkı, CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık'a; projesi hazır olan Andon Suyunun yıllardır köylerine ulaştırılamadığı halde tünel sözleri edilmesinin trajikomik bir durum olduğunu söyledi. Kenan Bıyık, milletvekili seçildiğinde Andon Suyu'nun Elmalı ve Yemişlik Köylerine getirme sözü verdi.
Bu akşam, 1977'de seçilen CHP'nin son Rize Milletvekili olan Sami Kumbasar ve parti yöneticileriyle birlikte gittiği Yemişlik Köyünde vatandaşın büyük bir ilgisi ile karşılaşan Kenan Bıyık, 38 yıl aradan sonra CHP'nin Rize Milletvekili olarak, Salarha'ya ve Yemişlik köyüne hizmet etmek istediğini söyledi
CHP iktidarında çayda kotanın tamamen kaldırılacağını söyleyen Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, Yemişlik halkının 21. yüzyılda su çilesi çektiklerini ve projesi hazır olan Andon Suyu'nu yıllardır köylerine alamadıklarını söylemesi üzerine, "Söz veriyorum, Milletvekili seçildiğimde Andon Suyu'nu Yemişlik Köyüne getireceğim." dedi. 

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI