Karakter boyutu :
CANINIZ  SAĞOLSUN!

CANINIZ SAĞOLSUN!

Tarih 25 Mayıs 2015, 17:26 Editör reşat tula

Ç. Rizespor’a deplasman fatihi diyebiliriz. Bunda da haklılık payımız fazlasıyla vardır. Bugün 35 puanla süper ligde kalmayı garantileyen Ç. Rizespor deplasmanlarda topladığı puanlara borçludur.

Ç. Rizespor’a deplasman fatihi diyebiliriz. Bunda da haklılık payımız fazlasıyla vardır. Bugün 35 puanla süper ligde kalmayı garantileyen Ç. Rizespor deplasmanlarda topladığı puanlara d borçludur.
Hiç futbol takımı bugüne kadar hiç duymadı ki deplasmanlarda topladığı puanlarla ligde kalmayı hedefler. Böyle bir olayı düşünmek bile futbol literatüründe ters bir olaydır. Yani tüm futbol takımları öncelikle kendi sahasında mutlaka kazanmayı amaçlar, deplasmanlardan alınabilecek puan ya da puanlar onun için çok büyük avantaj olur. Ama bu sezon Ç. Rizespor bunun tam tersini yaptı . Kendi sahasında iki üç maç hariç tüm takımlara yenildi, deplasmanlardan ise ciddi anlamda puanlar topladı. Dolayısıyla süper ligde bunu gerçekleştiren tek takım unvanına da sahip olmuş oldu.
Dönelim Konya maçına. Az önce de ifade ettiğim gibi ç. Rizespor Konyaspor’la yaptığı maçın daha önceki deplasmanlarda oynadığı futbolun aynısını oynadı diyebiliriz. Sistem tamamen aynı. Gol atabilen , puan alabilecek düzeyde futbol ortaya koyma alışkanlığının tamamen aynı. Bundan dolayı da; rahat oyun oynayan, panik yapmadan, stresten uzak bir maç oldu. Bu maçı galibiyetle tamamlayabilirdi, ancak futbol her zaman 90 dakikadır, hatalar oyunudur. Nitekim küçük ya da büyük bir hata sonucu 3 puan elinin içinden uçup gitti ve bir puana razı olmak zorunda kalıyorsun. Olsun çok da önemli değil.
Şimdi ligin son haftasında çok önemli bir GS maçı var. Ç. Rizespor’un sıkıntısı yok. Ancak GS’ın bu son maçta alması gereken en azından bir puan onu sezonun şampiyonu ilan edecek. Sonuç ne olursa olsun Rizeli taraftar keyifli bir maç izleme fırsatı bulacak.
Son olarak Ç. Rizespor öyle veya böyle, iyisiyle kötüsüyle bir sezonu daha geride bıraktı. İnşallah seneye bundan ders çıkararak lige çok iyi bir takımla giriş yapılır.
Rize taraftarı böylesine sıkıntılı sezonlar geçirmeyi hak etmiyor. Temennimiz odur ki; daha şimdiden kolları sıvayıp ciddi adımlar atılsın. Bizden söylemesi.
Orhan YAZICILAR

Spor

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor”

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor” Süper Lig'in 6. haftasında Demir Grup Sivasspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un yıldız futbolcusu ...

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...