Karakter boyutu :
759 KONUTUN TEMELİ ATILIYOR

759 KONUTUN TEMELİ ATILIYOR

Tarih 26 Mayıs 2015, 17:25 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar, yarın temel atma töreni gerçekleştirilecek olan Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinin Rize’ye konut ve sosyal yaşam alanı olarak büyük artılar kazandıracağını söyledi.

AK Parti Rize milletvekili adayı Hikmet Ayar, TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) tarafından Timya Vadisi’nde yürütülen çalışmaların iki yıl içerisinden tamamlanacağını vurgulayarak, “Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi Rize’miz için örnek teşkil edecek, diğer kentsel dönüşüm projelerin önünü açacaktır” dedi.

Timya Vadisi’nin içerisinde sosyal yaşam alanlarının da bulunacağını belirten Ayar, “759 konut kapasiteli projenin içerisinde bir adet alışveriş merkezi ve yaşam alanı, cami ve çocuk oyun alanları bulunacaktır. Gelişen ve büyüyen Rize’mize yakışır bir proje hayata geçiliyor” diye konuştu.

TİMYA VADİSİNE BAĞLANTI YOLLARI

Yeni bulvarlar ve Güney Çevre Yolu’yla Timya Vadisine ulaşımı kolaylaştıracaklarını ifade eden Ayar, “Hamam deresinin üzerinin açılması vasıtasıyla Güney Çevre Yolu’ndan Karadeniz Sahil Yolu’na bulvar oluşturacağız. Söz konusu olan bulvarın Karayolları ağına alınmasıyla birlikte çalışmalar hız kazandı. Salarha Tüneli’nin hayata geçmesiyle de birlikte Rize büyüyecek, gelişen ve yenilenen Türkiye’ye ayak uyduracak niteliklere kavuşacaktır” dedi.

TEMEL ATMA TÖRENİNE DAVET

Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesinin temel atma törenine vatandaşları davet eden Ayar, “Rize Belediyemizin 27 mayıs çarşamba günü yarın düzenleyecek olduğu temel atma törenine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI