Karakter boyutu :
759 KONUTUN TEMELİ ATILIYOR

759 KONUTUN TEMELİ ATILIYOR

Tarih 26 Mayıs 2015, 17:25 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar, yarın temel atma töreni gerçekleştirilecek olan Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinin Rize’ye konut ve sosyal yaşam alanı olarak büyük artılar kazandıracağını söyledi.

AK Parti Rize milletvekili adayı Hikmet Ayar, TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) tarafından Timya Vadisi’nde yürütülen çalışmaların iki yıl içerisinden tamamlanacağını vurgulayarak, “Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi Rize’miz için örnek teşkil edecek, diğer kentsel dönüşüm projelerin önünü açacaktır” dedi.

Timya Vadisi’nin içerisinde sosyal yaşam alanlarının da bulunacağını belirten Ayar, “759 konut kapasiteli projenin içerisinde bir adet alışveriş merkezi ve yaşam alanı, cami ve çocuk oyun alanları bulunacaktır. Gelişen ve büyüyen Rize’mize yakışır bir proje hayata geçiliyor” diye konuştu.

TİMYA VADİSİNE BAĞLANTI YOLLARI

Yeni bulvarlar ve Güney Çevre Yolu’yla Timya Vadisine ulaşımı kolaylaştıracaklarını ifade eden Ayar, “Hamam deresinin üzerinin açılması vasıtasıyla Güney Çevre Yolu’ndan Karadeniz Sahil Yolu’na bulvar oluşturacağız. Söz konusu olan bulvarın Karayolları ağına alınmasıyla birlikte çalışmalar hız kazandı. Salarha Tüneli’nin hayata geçmesiyle de birlikte Rize büyüyecek, gelişen ve yenilenen Türkiye’ye ayak uyduracak niteliklere kavuşacaktır” dedi.

TEMEL ATMA TÖRENİNE DAVET

Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesinin temel atma törenine vatandaşları davet eden Ayar, “Rize Belediyemizin 27 mayıs çarşamba günü yarın düzenleyecek olduğu temel atma törenine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 21

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 27

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 34

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 29

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar