Karakter boyutu :
Deniz Dolgusu Üzerine Futbol Sahası

Deniz Dolgusu Üzerine Futbol Sahası

Tarih 26 Mayıs 2015, 17:29 Editör reşat tula

Eski Ekrem Orhon Futbol Sahasının Yerine Çok Modern Bir Gençlik Merkezi İnşa Ettik Diyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal; Balıkçı Barınağı Ve Rize Limanı Arasındaki Mesafede Dolgu Çalışmalarının Yapıldığını Ve Yeni Futbol Sahasının Burada Yapılacağını Söyledi

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’de spor yatırımlarında önemli ilerlemeler sağladıklarını ve şehir merkezinde ve ilçelerde futbol sahaları ile spor salonları inşa ettiklerini söyledi.

Karal, eski Ekrem Orhon Stadının kaldırılarak yerine yapılan Rize Gençlik Merkezi’nin gençlerin sportif ve sosyal faaliyetlerine hizmet vermeye devam ettiğini belirterek, Rize sahil dolgu alanında futbol sahasının yapımı için deniz dolgusu çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

Karal, Rize’ye yaptıkları spor yatırımlarından bahsederek, “Çok Amaçlı Spor Salonu, Yarı Olimpik ve Tam Olimpik iki ayrı Kapalı Yüzme Havuzu, Yeni Şehir Stadyumu, Kapalı Spor Salonu, Gündoğdu Futbol Sahası, Rize Gençlik Merkezi ve ilçelerde yapımı tamamlanan futbol sahaları, spor salonları ve gençlik merkezleri olmak üzere ilimize birçok eser kazandırdık” dedi.

Ekrem Orhon Futbol sahasının yerine sahil dolgu alanında yeni bir futbol sahası inşa edeceklerini ifade eden Karal, “Eski Ekrem Orhon futbol sahasının yerine çok modern bir Gençlik Merkezi inşa ettik. Yeni futbol sahamızın yerini sahil dolgu alanında belirledik. Terminalin önünde kalan kısımda balıkçı barınağı ve Rize limanı arasındaki mesafede dolgu çalışmaları yapılmaktadır. Yeni futbol sahamızı buraya inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Karal, “2003-2015 yılları arasında Rizeli gençlerimizin sporu, bilimi, sanatı keşfetmeleri için tasarlanan gençlik merkezlerine, sağlıklı ve dinamik bir Türkiye inşa etmek için spor tesislerinin ve öğrenci yurtlarının yapım ve onarımına 107,3 Milyon TL harcadık” diye konuştu.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 2

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 7

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar