Karakter boyutu :
Bak, “Pazar İlçemize Fen Lisesi Hayırlı Olsun”

Bak, “Pazar İlçemize Fen Lisesi Hayırlı Olsun”

Tarih 30 Mayıs 2015, 11:20 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, Rize’nin Pazar ilçesine Fen Lisesi kazandırdıklarını, Fen Lisesi’nin bu yıl Pazar Anadolu Lisesi binasında öğretim faaliyetlerine başlayacağını bildirdi.

Pazar’ın Soğuksu Mahallesi’ndeki eski devlet hastanesinin bulunduğu arazide yeni bir Fen Lisesi yapacaklarını aktaran Bak, Fen Lisesi’nin binanın tamamlanmasının ardından burada eğitim öğretim faaliyetlerine devam edeceğini söyledi.

BU YIL EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLANIYOR

Rize’de eğitim kalitesini arttırmak amacıyla gerekli çalışmaları yaptıklarını söyleyen Bak, “Pazar ilçemize Fen Lisesi kazandırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki programı içerisinde öğrenci alacak. Pazar’daki gençlerimiz Fen Lisesi tercihleri nedeniyle şehir dışına veya başka ilçelere gidiyordu” dedi.

Bak, “Eski hastane binamızın olduğu yer Milli Eğitim Bakanlığımıza tahsislidir. Burada,  Rize’ye ve Pazar’a yakışır güzel bir okul yapılacak. Bu yıl da Anadolu Lisemizin olduğu binada Fen Lisemize öğrenci alınacak. Gençlerimiz Fen Lisesi’nde okuyarak bu sayede çeşitli meslek dallarında ülkemize hizmet edecektir” diye konuştu.

RİZE’YE 13 YILDA 332 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI

Rize’ye eğitim anlamında büyük yatırımlar yaptıklarını ve Rize’deki derslik sayılarındaki artışı belirten Bak, “Son 13 yılda Rize’ye yapılan eğitim yatırımlarını değerlendiren Bak, “Rize’ye son 13 yılda 332milyon TL eğitim yatırımı yaptık. Eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla Rize’de yıkılıp yapılan derslikler dahil olmak üzere yeni 1.538 derslik inşa ettik. 2002 yılında derslik sayısı 2 bin 916 iken, bu rakam 2014 yılında 3 bin 209’a çıkmıştır.

DERS KİTAPLARI ÜCRETSİZ OLDU

Dersi kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilere dağıtmaya başladıklarını hatırlatan Bak, “2003 yılında uygulamaya koyduğumuz ücretsiz Ders Kitabı projesiyle Öğrenciler için kitap bulma derdine, veliler için kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar. 2003-2015 yılları arasında Rize’deki öğrencilerimize 14,2 Milyon TL maliyetle 8,2 Milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık” diye konuştu.

RİZE’YE ÖĞRETMEN ATAMALARI KATLANARAK ARTTI

Bak, “Okullaşma oranının artmasıyla ortaya çıkan öğretmen ihtiyacını gidermek için her kademede çok sayıda yeni öğretmen istihdam ettik. Rize’d


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 14

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 13

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 8

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar