Karakter boyutu :
Bak, “Pazar İlçemize Fen Lisesi Hayırlı Olsun”

Bak, “Pazar İlçemize Fen Lisesi Hayırlı Olsun”

Tarih 30 Mayıs 2015, 11:20 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, Rize’nin Pazar ilçesine Fen Lisesi kazandırdıklarını, Fen Lisesi’nin bu yıl Pazar Anadolu Lisesi binasında öğretim faaliyetlerine başlayacağını bildirdi.

Pazar’ın Soğuksu Mahallesi’ndeki eski devlet hastanesinin bulunduğu arazide yeni bir Fen Lisesi yapacaklarını aktaran Bak, Fen Lisesi’nin binanın tamamlanmasının ardından burada eğitim öğretim faaliyetlerine devam edeceğini söyledi.

BU YIL EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLANIYOR

Rize’de eğitim kalitesini arttırmak amacıyla gerekli çalışmaları yaptıklarını söyleyen Bak, “Pazar ilçemize Fen Lisesi kazandırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki programı içerisinde öğrenci alacak. Pazar’daki gençlerimiz Fen Lisesi tercihleri nedeniyle şehir dışına veya başka ilçelere gidiyordu” dedi.

Bak, “Eski hastane binamızın olduğu yer Milli Eğitim Bakanlığımıza tahsislidir. Burada,  Rize’ye ve Pazar’a yakışır güzel bir okul yapılacak. Bu yıl da Anadolu Lisemizin olduğu binada Fen Lisemize öğrenci alınacak. Gençlerimiz Fen Lisesi’nde okuyarak bu sayede çeşitli meslek dallarında ülkemize hizmet edecektir” diye konuştu.

RİZE’YE 13 YILDA 332 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI

Rize’ye eğitim anlamında büyük yatırımlar yaptıklarını ve Rize’deki derslik sayılarındaki artışı belirten Bak, “Son 13 yılda Rize’ye yapılan eğitim yatırımlarını değerlendiren Bak, “Rize’ye son 13 yılda 332milyon TL eğitim yatırımı yaptık. Eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla Rize’de yıkılıp yapılan derslikler dahil olmak üzere yeni 1.538 derslik inşa ettik. 2002 yılında derslik sayısı 2 bin 916 iken, bu rakam 2014 yılında 3 bin 209’a çıkmıştır.

DERS KİTAPLARI ÜCRETSİZ OLDU

Dersi kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilere dağıtmaya başladıklarını hatırlatan Bak, “2003 yılında uygulamaya koyduğumuz ücretsiz Ders Kitabı projesiyle Öğrenciler için kitap bulma derdine, veliler için kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar. 2003-2015 yılları arasında Rize’deki öğrencilerimize 14,2 Milyon TL maliyetle 8,2 Milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık” diye konuştu.

RİZE’YE ÖĞRETMEN ATAMALARI KATLANARAK ARTTI

Bak, “Okullaşma oranının artmasıyla ortaya çıkan öğretmen ihtiyacını gidermek için her kademede çok sayıda yeni öğretmen istihdam ettik. Rize’d


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI