Karakter boyutu :
Cumhuriyet Meydan Projesi'nde Düğmeye Basıldı!

Cumhuriyet Meydan Projesi'nde Düğmeye Basıldı!

Tarih 01 Haziran 2015, 14:01 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Cumhuriyet Meydan projesi için harekete geçti. Ak Partili Başkan, Projeye Meydan da bulunan Emniyet müdürlüğü ek binası yıkımı ile başladı.

Rize Cumhuriyet Meydan projesinin startı bugün verildi. Yeni bir kimliğe kavuşacak Cumhuriyet meydan projesi için İş Makinaları Emniyet müdürlüğü ek binası yıkımı ile başladı. Gerçekleştirilen yıkıma Rize Milletvekili Hasan Karal, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap eşi Menduha Kasap, AKPARTİ İl Başkanı Muhammet Avcı, Rize Milletvekili adayı Hikmet Ayar, Belediye Başkan Yardımcıları, Teknik Ekip ve vatandaşlar katıldı.

MİLLETVEKİLİ KARAL, RİZE'MİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEYE KARARLIYIZ.

Rize Belediyesinin çalışmalarının destekçisi olduklarını vurgulayan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, "Bu projede kamuya ait olan binaların yıkılması önceliklerimiz arasındaydı. Meydan projesi kapsamında iki tane kamu binası vardır. Bunlardan bir tanesi şu anda yıkımına başlanan, emniyet müdürlüğü ek binasıdır. Ağız ve diş sağlığı hastanemizin de bitirilmesiyle birlikte, eski adliye binasının da yıkımıyla çalışmalar hız kazanacak. Rize'mizin çehresini değiştirmeye kararlıyız. Bu konuda Belediye Başkanımızın öncülüğünde, yapılacak olan her türlü çalışmaya sonuna kadar sahip çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz. Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi Bursa Büyükşehir Belediyemizle Rize Belediyemiz'in kardeş belediye olarak böyle bir anlaşmaya varmalarından sonra projenin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılabilmesi noktasında ortak bir zemin oluşturuldu. Bu gün itibariyle Meydan Projesi fiilen başlamış oldu. Rizemizin daha güzel ve modern bir kent olabilmesi noktasında atacağımız adımlar peş peşe gelecektir" diye konuştu.

BAŞKAN KASAP, MEYDAN İÇİN SÖZ VERMİŞTİK …

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP ; "Projelerimiz arasında yer alan Rize Cumhuriyet Meydanını yeniden düzenleyeceğimizin sözünü vermiştik. Bu doğrultuda Sayın Bakanımız Hayati YAZICI bey ve Milletvekillerimiz Hasan Karal, Nusret Bayraktar’ın bilgisi dahilin de Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, ile bir görüşme yapmış, Rize ile Bursa arasında kardeş şehir olma protokolünü imzalamıştık. Meydan projemizin çalışmasıyla ilgili ilk adımı bu görmüş olduğunuz binamızın yıkımı ile hayırlısıyla başladık. Bu çalışmamızla birlikte Cumhuriyet meydan projemizi başlatmış bulunmaktayız. Meydanımızı yenileme çalışmaları bundan sonraki süreçte projenin daha sonraki adımları ile gerçekleştirilecektir. Rize hepimizin şehri olmakla beraber bu çalışmalar süresi içerisinde halkımızdan da bir miktar anlayış bekleyerek, halkımızı mağdur etmemek için göstereceğimiz gayret içerisinde bu projemizi el ele vererek inşallah kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İlimize Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  30.10.2020
 

30.10.2020..

İzlenme: 4

   
  29.10.2020
 

29.10.2020..

İzlenme: 12

   
  28.10.2020
 

28.10.2020..

İzlenme: 17

   
  27.10.2020
 

27.10.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar