Karakter boyutu :
RTEÜ Türkiye Birincisi !

RTEÜ Türkiye Birincisi !

Tarih 01 Haziran 2015, 14:04 Editör reşat tula

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Otomotiv Sektörü Tasarım Yarışmasında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemli Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Can Coşkun ve Prof. Dr. Zuhal Oktay Coşkun’un hazırlamış oldukları otomotiv tasarımı profesyonel kategoride Türkiye birincisi oldu.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin, Hedef 2023’de 500 milyar dolar ihracat hedefi doğrultusunda otomotiv endüstrisinin gereksinimlerine karşılık gelecek, farklılık ve yenilikçilik içeren projelerin teşvik edilmesi için bu yıl dördüncüsü düzenlenen Tasarım Yarışmasında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini temsilen katılan Doç. Dr. Can Coşkun ve Prof. Dr. Zuhal Oktay Coşkun profesyonel kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Bursa da düzenlenen törende birincilik ödülünü alan Doç. Dr. Can Coşkun yapmış olduğu konuşmada; alınan bu birinciliğin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ismini tasarım alanında Türkiye’de bir marka yapmak için atılmış ilk adım olduğunu ifade etti. Üniversitenin yerli tasarım ve üretim konusunda Türkiye’deki Üniversiteler arasında bir numara olma konusunda büyük hedefleri ve destekleri olduğunu söyledi. Bu inançla üniversitenin ilk yerli ticari makine tasarım ve imalatı projesinin kendisine ve çalışma ekibine verilmesi konusunda gururlandığını belirtti.

Yarışmada alınan Türkiye birinciliğiyle bu inancın boşa çıkarılmadığının gösterildiğini ifade eden Coşkun: “Patent başvurusunu yaptık. Çalışma için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfına destek başvurusunda bulunduk. Cevabın gelmesini bekliyoruz. Vakıftan alınan destek ile projenin hayata geçirilmesini planlıyoruz” diye konuştu.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 3

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 8

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 14

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar