Karakter boyutu :
RİZE'Yİ KİTAP KOKUSU SARDI

RİZE'Yİ KİTAP KOKUSU SARDI

Tarih 01 Haziran 2015, 14:06 Editör reşat tula

RENK Projesi Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda devam ediyor. Rize Valiliği'nin desteğiyle devam eden RENK Projesi etkinlikleri Rize Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda düzenlediği 'Kermes ve Okuma Şöleni' ile yaygınlaştırılıyor. Çay kokusunu kitap kokusuyla bütünleştiren etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğe Vali Ersin Yazıcı ve Eşleri Hanife Yazıcı Hanımefendi, Rize Milletvekili Hasan Karal, Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü  Hikmet Karaman, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkan ve Üyeleri, Basın Mensupları, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliği düzenleyen Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz yaptığı açıklamada;" Rize Valiliği ve Rize Belediyesinin destekleriyle;  7'den 77'ye tüm halkımızla beraber Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesine katkı için buradayız. Bildiğimiz kadarıyla en uzun süreli kitap okuma etkinliğini gerçekleştirdik.   Biz istedik ki okumayı herkesin gündemine taşıyalım. Projenin yaygınlaşması için hep birlikte gayret göstereceğiz. Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak annelerimizle açık havada kitap okuyarak aynı zamanda topluma 'her yerde kitap okunabilir' mesajı vermek istedik.   Ben etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ellerine kitap alarak okuyan annelere çevreden geçen birçok vatandaşın da katılması etkinliğin amacına ulaştığını ortaya koyarken, vatandaşlar bu sayede kitap okumanın hazzını aldıklarını ve kitap okuma isteği duyduklarını ifade ettiler.

Kendisinin de açık havada kitap okuyarak etkinliklere katıldığını ifade eden Vali ErsinYazıcı, "Pek çok insan bu parkta bir araya gelerek kitap okuma alışkanlığı bakımından birlik ve beraberlik örneği sergiliyor. Kitap okuma alışkanlığının kazanılması gerek toplumsal gerekse bireysel anlamda çok önemlidir. Biz bu vesile ile bu örnek hareket ile Rize genelinde kitap okuma alışkanlığının 7'den 77'ye bütün herkese yayılmasını amaçlıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı okumaya davet ediyorum. Kitap okumayı boş zaman aracı olarak da görmemek lazım. Kitap okumak için özel vakit ayırmak gerekiyor. Bu noktada milletimizin duyarlılığını arttırmak için özel bir gayret var. Bu yapılan organizasyon bir teşviktir. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bugün de yine aynı amaçla, RENK Projesi etkinliğine vatandaşlarımızla katılmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 2

   
  30.11.2020
 

30.11.2020..

İzlenme: 8

   
  28.11.2020
 

28.11.2020..

İzlenme: 15

   
  27.11.2020
 

27.11.2020..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar