Karakter boyutu :
BOĞAZ MAHALLESİ ÜSTGEÇİDİNE KAVUŞUYOR

BOĞAZ MAHALLESİ ÜSTGEÇİDİNE KAVUŞUYOR

Tarih 06 Haziran 2015, 15:35 Editör reşat tula

BOĞAZ MAHALLESİ ÜSTGEÇİDİNE KAVUŞUYOR

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan, Boğaz mahallesi'ni sahil ile bütünleştirecek üstgeçidin temel atma Töreni, Rize Belediyesinin koordinesinde gerçekleştirildi.

Törene Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne bağlı Rize Şube Müdürü Ercan Çiçek, Rize Belediyesi daire müdürleri ve Boğaz mahallesi sakinleri katıldı.

Yayalar için Karayolu üzerinde yapımına başlanan üstgeçidin orta kısmında ayak bulunmuyor. Asma köprüyü andıran yaya üstgeçidinin görünüşü, İstanbul boğaz köprüsü görünümüne sahip olacak.

ŞEHİRLE SAHİL ARASINDA İKİ BAĞLANTI DAHA OLUŞTURULACAK.

Törende konuşma yapan Rize belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap: "Rize Belediyesi olarak masa başı çalışmalarını yapmış olduğumuz projelerimizi artık uygulama noktasına getirmiş bulunmaktayız. Göreve başladığım günden beri sürekli şikayet konusu olan konulardan birine çözüm üretme noktasındayız. Vatandaşlarımızdan şehir ile sahil arasında yeterli bağlantı olmadığı konusunda sürekli şikayetler alıyorduk. Bu noktada Rize Belediyesi olarak Karayolları Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda şehirle sahil arasında iki bağlantı daha oluşturacağız. Bunlardan birisi Boğaz mahallemizde diğeri ise önümüzdeki günlerde Müftü mahallemizde yapılacak. Mahalle sakinlerimiz ve muhtarlarımız ile yapmış olduğumuz istişarelerde mahallelerimizin öncelikli problemlerini belirleyerek ortak çözüm üretme noktasında davranıyoruz. Bu bizim daha çabuk hareket etmemizi sağlıyor.Üstgeçidimizin 1,5 ay gibi bir sürede vatandaşımızın hizmetine sunulacağı bilgisini yetkili firmamızın teknik ekibinden almış bulunmaktayız. İlimize ve Boğaz mahallemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Temel atma töreninde Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, iş makinesine çıkarak yaya geçidinin yapılacağı alana ilk kazıyı operatör ile beraber gerçekleştirdi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 3

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 12

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar