Karakter boyutu :
Vali  Yazıcı,2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılını Değerlendirdi

Vali Yazıcı,2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılını Değerlendirdi

Tarih 11 Haziran 2015, 14:38 Editör reşat tula

Yaz tatili nedeniyle öğrenci, öğretmen ve velilere ayrı ayrı mesajlar veren Vali Ersin Yazıcı; Okul ve karnenin önemli bir gösterge olduğunu ancak sadece bu göstergeler üzerinden hareket ederek yavrularımızı değerlendirmemizin yanlış olacağını vurguladı.

Yaz tatili nedeni ile öğrenci ve velileri tehlikelere karşı uyaran Vali Yazıcı; yaz aylarının gelmesiyle başlayan rehaveti ile bunalan çocuklarımızın,  boğulma veya diğer kötü alışkanlıklar gibi benzeri risklere karşı tüm kamuoyu ve velileri uyarmayı da ihmal etmedi.
İl genelinde eğitim gören 61 bin 489 öğrenciye iyi tatil dileklerinde bulunan Vali Yazıcı; başta Rize halkı olmak üzere ve öğrencilerimiz adına, emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.
Vali Ersin Yazıcı, yayımladığı yaz tatili mesajında şu ifadelere yer verdi:
Değerli Rizeli Hemşehrilerim,
“Her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir konuma gelebilmek için bütün kurum ve kuruluşlarımız ile büyük bir gayret içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitimin kalitesini daha üst noktalara taşıyabilmek için Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma  (RENK)  projemizi uygulamaya geçirdik. İlçelerimizde ve okullarımızda bununla ilgili çalışmaları ayrıntıları ile sürdürmeye devam ediyoruz. Temel hedefimiz, Rize’deki eğitimin daha üst noktalara taşınması ve başarının ulusal düzeyde önemli bir aşamaya gelmesini sağlamaktır.
Sevgili Çocuklar,
Ailelerinizin ve bizlerin en değerli varlıklarısınız. Atalarımızın bizlere bıraktığı eşsiz ülkemizi daha da yükseltmek hepimizin görevidir.
Sizlere bol kitap okumanızı öneriyorum, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız. Sonuçta hedefinize ulaşırsınız.
Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Bu tatili iyi değerlendirin. Sizlerin iyi yetişmesi için gereken her türlü çabayı harcıyoruz.
 Değerli Velilerimiz, 
Çocuklarımız karnelerini alacaklar. Onların karnelerinde arzu ettiğiniz notlar olmayabilir. Bunları çocuklarınıza yansıtmadan nedenleri üzerinde kendimizi sorgulayarak, okul müdürümüz ve öğretmenleri ile istişare edip başarıyı daha üst noktalara taşıma amacıyla bu faaliyetler içerisinde yer almalıyız.
Yaz tatili uzun bir süre. Bunu yavrularımızın iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bizler çocuklarımızı iyi yönlendirmeliyiz. Elbette dinlenecekler ve spor yapacaklar. Ama en önemlisi kitap okumalarıdır.
Kıymetli Öğretmenler,
Sizler, bir toplumu bilgi ve deneyimle bir sanatkâr ustalığıyla işleyen, ona değer katan, onun kültür, eğitim seviyesinin gelişmesinde belirlenmesinde etkin rol oynayan münevver kişilersiniz.
Türkiye’nin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin.
Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı bir kez daha kutluyor, huzur dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum. Hazır tatilimiz var, kitap okumaya gayret edelim. Tatil için planlar yaparken, okuyacağınız kitapları unutmayın

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI