Karakter boyutu :
KİMSENİN ÜLKEYE GÖMLEK BİÇMESİNE İZİN VERMEYİZ!

KİMSENİN ÜLKEYE GÖMLEK BİÇMESİNE İZİN VERMEYİZ!

Tarih 11 Haziran 2015, 14:56 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, AKPARTİ Genel Merkezde yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

Başkan Kasap ; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında AK Parti Genel Merkez de yapılan “ 102. Genişletilmiş İl Başkanları” Toplantısı’na katıldı. 102. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Davutoğlu, "Hiçbir alternatifi, ihtimali devre dışı bırakmadan bugünkü siyasi realiteler içinde hangi adımı atmak gerekiyorsa bunu atacağız."dedi. Ak Parti'siz bir Türkiye siyasetinin imkansız olduğunu belirten Davutoğlu, "AK Parti dönemi bitti' diye başlık atanlar, şunu bilsinler ki bu tablo, AK Parti'siz bir Türkiye siyasetinin imkansızlığını ortaya koymuştur. AK Parti bugün de yarın da yakın ve uzak gelecekte de Türk siyasetini yönetmeye, yönlendirmeye devam edecektir." dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır başları;

"YEGANE TÜRKİYE PARTİSİ AK PARTİ'DİR"

Çetin bir seçim sürecinden çıktık. Seçim sonuçlarının değerlendirilmesi, yolumuza kararlılıkla devam etme vakti. Ak Parti milli irade ile yükselmiştir ve milli irade ile yükselmeye devam edecektir. Biz milli iradenin kararına saygı duyduk. Millete küskünlük olmaz, sitem edilmez. Ak Parti milletin omurgasıdır. Seçim tablosuna baktığımızda bu tablo Türkiye'nin her yerinde olan partinin Ak Parti olduğunu gösterdi. Yegane Türkiye partisi Ak Parti'dir bunun altını çiziyorum.

"AK PARTİ DÖNEMİ BİTTİ DİYE BAŞLIK ATANLAR..."

Öyle bir psikolojik ortam oluşturulmaya çalışılıyor ki... 'AK Parti dönemi bitti' diye başlık atanlar, şunu bilsinler ki bu tablo, AK Parti'siz bir Türkiye siyasetinin imkansızlığını ortaya koymuştur. AK Parti bugün de yarın da yakın ve uzak gelecekte de Türk siyasetini yönetmeye, yönlendirmeye devam edecektir.

“76 İLDE MİLLETVEKİLİ ÇIKARIP 56 İLDE BİRİNCİ OLDUK…”

Hangi istatistikler alınırsa alınsın, hangi, perspektiften bakılırsa bakılsın yegane parti Ak Parti'dir. Biz 76 ilde milletvekili çıkardık, 56 ilde birinci olduk. Birinci olmadığımız illerde de ikinci partiyiz. Genelde birinci parti niteliğini koruduk. Biz 5 ilde milletvekili çıkaramadık, anamuhalefet partisi 37 ilde milletvekili çıkaramadı. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrasında aldığı oran itibarıyla da temsil kabiliyeti itibarıyla da başını iki elinin arasına alıp, bu haritaya doğru bir şekilde şöyle bakıp, hatta haritayı çalışma masasının veya salonunun en görünür yerine koyup tekrar tekrar bakması lazım, tekrar tekrar. 37 ilde temsil edilmeyen bir partinin ülkeyi idare etme iddiası olamaz. AK Parti açısından temsil kabiliyeti en yüksek, her ilde mevcudiyeti ile en yüksek parti Ak Parti'dir. Ak Parti'yi 258 kişilik sağlam grubumuzla sekteye uğratmak imkansızdır. Seçim kampanyaları bir alternatif ortaya koymak yerine Türkiye'yi 12 yıl boyunca başarı ile yönetmiş Ak Parti'yi zaafa uğratmak üzerine kurulmuştur.

"MESAJI GÖRMEZDEN GELMEYECEĞİZ"

Biz kendi muhasebemizi yapmak zorundayız. İstişarelerimizi sürdüreceğiz. Her ilde her ilçede sizlerin istişarelerimizi yapmanızı istiyorum. Özgüvenimizi sağlam tutacağız. Ne millete kibir göstereceğiz ne de var olan, verilmek istenen mesajı görmezden geleceğiz. Hiçbir alternatifi, ihtimali devre dışı bırakmadan bugünkü siyasi realiteler içinde hangi adımı atmak gerekiyorsa bunu atacağız. Milletimizin verdiği mesajlar, hem Türkiye geneli, hem bölgeler bazında tetkik edilecek. Objektif araştırmalarla ortaya konulacak. Bu çerçevede de AK Parti’nin yenilenerek yola devam etmesi için alınması gereken her tedbiri almakta hiç tereddüt göstermeyeceğiz.

"KİMSENİN ÜLKEYE GÖMLEK BİÇMESİNE İZİN VERMEYİZ"

Biz kapıları hiçbir zaman kapatmadık, siyaset kapılarını açık tuttuk, gönül kapımızı da açık tuttuk. Ülkemiz için en doğru olan neyse onu yaparız. Şahsi düşüncemizden, çıkarlarımızdan önce partimizin birliği bütünlüğüdür, ülkemizin çıkarlarıdır. Kimsenin bu ülkeye gömlek biçmesine izin vermeyiz. Türkiye Ak Parti'nin 258 milletvekili Türkiye'deki siyasi istikrarın temelidir. Bize her şey yakışır ama yorgunluk ve yeis yakışmaz. 81 ilde kampanya yürüttük, pazar gecesi tablo ortaya çıktı, sonra MYK toplandı ve o günden bugüne toplantılarımızı yapıyoruz. Biz dışarıdan ithal formül üzerinde kurulmadık.

"BİZ ONA DA HAZIRLIKLIYDIK"

Ak Parti iktidarı gelmiş olsaydı pazartesi sabahı için kaos planı çıkarmaya çalışan çevreler vardı. Biz ona da hazırlıklıydık. Şimdi farklı tablo içinde bu sefer de Ak Parti içinde bir takım kanaatleri oynamak isteyenler çıkacaktır. Ak Parti geçici konjektürel parti değil. Yürüyüş menzile ulaşana kadar devam edecektir. Biz hangi konumda ve nerede olursak olalım AK Parti çevreleri 81 ilde ayaktayken senaryoların uygulanmasına izin vermeyiz. Buradan bütün teşkilatlarımıza seferberlik talimatı veriyorum. Bulunduğunuz illerde herkesle konuşacaksınız, selamlaşacaksınız. Hedefimiz AK Parti’yi yenileyerek yeni Türkiye’yi kurmaktır.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI