Karakter boyutu :
Rize Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Rize Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Tarih 13 Haziran 2015, 11:18 Editör reşat tula

Rize Adalet Sarayında gerçekleştirilen mazbata töreninde 25. Dönemde milletvekili olarak Rize’yi temsil edecek Hasan Karal Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, mazbatalarını İl seçim kurulu başkanı Bayram Kantık’dan aldı.

Mazbata törenine milletvekillerinin yanı sıra belediye başkanları, ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. Ak Parti Rize İl  Başkanı Muhammed Avcı ise Ankara’da olması dolayısıyla törene katılamadı.

Karal, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Önemli olan özelde ilimize genelde vatanımıza ve milelimize hizmet etmektir. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları doğrultusunda Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsili yeti cümlemize nasip eylesin. Pazar günü halkımızın vermiş olduğu bu yetkiyi yazılı belgeye dönüştürerek şahsımıza tebliğ eden il seçim kurulumuza da teşekkür ediyorum.”  dedi.

Hikmet Ayar ise mazbata töreninde yaptığı açıklamada, “7 Haziran Pazar günü yapılan seçimler sonucunda Rizeli hemşerilerimizin vekâletini sandıklarda almış olmanın sonucu olarak bugün bunun belgesini seçim kurulu başkanımızdan almış olduk. Öncelikler Rize’miz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni, ediyorum. Bundan sonraki süreçte aldığımız vekâletin gereğini yerine getirme gayreti içerisinde olacağımızı ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Osman Aşkın Bak da, “Rize’mize milletvekili arkadaşlarımızla beraber hizmet etmeye devam edeceğiz. Rize’nin daha gelişmesi ve projelerin yürütülmesi için birlikte hizmet edeceğiz. Rizeli hemşerilerimizin bize verdiği bu görevi  en iyi  şekilde yapacağımıza inanıcımız tamdır. Sizleri en iyi şekilde temsil ederek, Rize’nin milletvekilleri olarak sizlere guru ve onur yaşatacağız. “ ifadelerini kullandı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI