Karakter boyutu :
Rize Ekibi Berlin’de Eğitim ve Staj Faaliyetine Katıldı

Rize Ekibi Berlin’de Eğitim ve Staj Faaliyetine Katıldı

Tarih 19 Haziran 2015, 09:25 Editör reşat tula

Rize Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, Çayeli Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Rize Merkez Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurumları ile Stephanus Werkstatten kurumu ortaklığı ile “AB’de Engelli Eğitim Metotları” projesi 31.05.2015 - 13.06.2015 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştirildi.

Rize Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, Çayeli Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Rize Merkez Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurumları ile Stephanus Werkstatten kurumu ortaklığı ile “AB’de Engelli Eğitim Metotları” projesi 31.05.2015 - 13.06.2015 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştirildi.
Almanya’nın başkenti Berlin’e giden gönül elçileri birimi çalışanları ve proje ortakları ilk olarak Fides Education kurumunda yapılan tanışma toplantısı akabinde oryantasyon çalışmalarına katıldılar.
Fides Education eğitmenleri tarafından Almanya'daki eğitim metotları konusunda genel kültür ve toplumsal uygulamalar hakkında proje katılımcılarına bilgi verildi.
Proje süresince Stephanus  Werkstatten,  Evangelisches  Johannesstift  ve MOSAIK Werkstattleiter Spandau kurumları ziyaret edildi. Kurum ziyaretlerinde genel bilgilendirmenin ardından engellilerin çalıştığı atölyeler ziyaret edilerek çalışmalar yerinde incelendi ve atölye sorumlularından yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alındı.
2014-1-TR01- KA102-002317 numaralı  “AB’de Engelli Eğitim Metotları” projesi sayesinde katılımcılar, eğitim ve staj faaliyetinin dışında,  bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkânını elde ettiler.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI