Karakter boyutu :
BELEDİYENİN İFTAR ÇADIRI İLGİ GÖRDÜ

BELEDİYENİN İFTAR ÇADIRI İLGİ GÖRDÜ

Tarih 19 Haziran 2015, 16:39 Editör reşat tula

Rize Belediyesi'nin organizesinde, hayır sever iş adamlarının destekleriyle Rize'de hazırlanan "Gönül Sofrası " İftar çadırı ilk iftarını verdi.

Rize Belediyesinin organizesinde bu yıl yeniden sahil dolgu alanı üzerinde  daha modern bir şekilde hazırlanan iftar çadırında yüzlerce vatandaş orucunu aynı anda açtı.

Lokanta ortamını aratmayan bir düzeyde  sahil dolgu alanı üzerinde oluşturulan  İftar çadırında bu yıl ilk iftar Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın katılımı ve canlı yayın eşliğinde yapıldı. İftar yemeğine katılan vatandaşlar yemeklerini Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın elinden aldılar.

İlk gün olmasına rağmen katılımın yoğun olduğu iftar çadırından, Sunucu Necati Selvitop'un sunumuyla Kaçkar Tv tarafından canlı yayında iftar programı yapıldı. Ramazan ayı boyunca 29 gün her akşam iftar öncesi ve sonrası devam edecek  olan canlı yayının ilk konuğu Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve İl Müftüsü Yusuf Doğan oldu.

Canlı yayınlanan İftar programına konuk olan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi olarak Ramazan ayında vatandaşın hizmetinde olduklarını dile getirerek ,belediye tarafından organize edilen Ramazan etkinliğinin içeriğinden bahsetti.

Başkan Kasap açıklamasında: Rize Belediyesi olarak halka açık düzenlenen  etkinlikleri  bu yıl biraz daha geniş kapsamlı yapıldığını belirterek;  Öncelikle tüm islam aleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu güzel günlerde maalesef İslam dünyasının çeşitli acılarını duyuyoruz yaşıyoruz, bu kötü günlerin ortadan kalkmasını diliyoruz. Geçtiğimiz yıl burada her akşam 2 bin kişiye iftar yemeği verdik. Burada vermiş olduğumuz bu hizmet sadece buna ihtiyacı olanlara değil, biz burada bu atmosferi yaşamak isteyen herkesi davet ettik ve ediyoruz.  Üst düzeyde hijyen ve kaliteye önem verdiğimiz bu alanımız açık ve kapalı alandan oluşmakta ve ailelerin huzur içerisinde oruçlarını gelip açtığı bir alandır.

RAMAZAN ETKİNLİĞİMİZ  İÇERİSİNDE DİĞER SOSYAL FAALİYETLERİMİZ VAR

Rize Belediyesi olarak Ramazan ayı içerisinde belirli gün ve saatlerde  İsmail Kahraman Kültür Merkezinde farklı sosyal aktivitelere yer vereceğiz. Belediye olarak Ramazan ayını halkımız ile beraber dolu dolu geçirmek istiyoruz ve tüm halkımızı İftar çadırımıza ve etkinliklerimize bekliyoruz" dedi.

İŞTE RAMAZAN AYI İÇERİSİNDE RİZE'DE YAPILACAK ETKİNLİKLER

Burak Abi ile çocuk programı 24 haziran 2015 çarşamba saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi,

Burak Abi ile çocuk şarkıları 25 haziran 2015 perşembe saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi,

Kahraman çocuklar 1 temmuz 2015 çarşamba saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi,

Palyaçolar yarışıyor 4 temmuz 2015 cumartesi saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi,

Karagöz-Hacivat 5 temmuz 2015 pazar saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi,

Tasavvuf musikisi 7 temmuz 2015 saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi,

Anadolu jet orta oyun Karagöz-Hacivat Fasl-I şahane 8 temmuz 2015 çarşamba saat: 20,30 yer: Kültür Park Kod adı komedi 9 temmuz 2015 perşembe saat 14,30 yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI