Karakter boyutu :
Rize’deki Hafızlık Bölge Yarışmasının Birincisi Rize Oldu

Rize’deki Hafızlık Bölge Yarışmasının Birincisi Rize Oldu

Tarih 22 Haziran 2015, 16:46 Editör reşat tula

2015 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, görevlilere yönelik etkinlik çerçevesinde erkek din görevlileri arasında Rize’de düzenlenen hafızlık bölge yarışmasının birincisi Rize’den Kadir Yılmaztürk oldu.

2015 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, Görevlilere yönelik etkinlik çerçevesinde erkek din görevlileri arasında hafızlık bölge yarışması İlimizde  yapıldı.

Program Kur’anı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından İl Müftüsü Yusuf DOĞAN açılış konuşmalarını yaptı. Hac ve Umre Hiz. Şb. Müd. Ali KESKİN’in Yarışma kuralları ve puanlamalar hakkında bilgi verdikten sonra program yarışma ile devam etti.

Yarışma “Hafızlık Yarışması Bölge Seçici Kurulu” İl Müftüsü Yusuf DOĞAN, Müftü Yardımcısı Ali ÇAKMAK, Uzman Vaiz Abdulkerim ÇELİK, Öğretim Görevlisi Seyit BADIR, Hac ve Umre Hiz. Şb. Müd. Ali KESKİN’den oluşan komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucu dereceye girenler belirlendi.

Yarışmaya katılım, illeri temsilen Amasya Hasan BEDİRHAN, Çorum Muzaffer ÇOLAK, Giresun Fatih FATSA, Ordu Cemal ÜSTE, Rize Kadir YILMAZTÜRK, Samsun Mehmet TOKGÖZ, Sinop İsmail ŞAHİN, Tokat Mehmet SAZAK ve Trabzon Aziz AYDIN şeklinde gerçekleşti.
Birinci Rize’den Kadir YILMAZTÜRK olurken İkinci Trabzon’dan Aziz AYDIN, Üçüncü Amasya’dan Hasan BEDİRHAN olmuştur.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI