Karakter boyutu :

Yaz Kur'an Kursları Başladı

Tarih 22 Haziran 2015, 16:48 Editör reşat tula

Yaz kuran kursları sahil camiinde düzenlenen törenle başladı.

Çocukların ve ailelerin ilgi gösterdiği açılışta minikler dualar okudu.

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Rize’de yaz Kur’an Kursları açıldı.

Sahil Camiinde düzenlenen açılış törenine Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan, görevli İmama-Hatipler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Rize il müftüsü Yusuf doğan  çocuklara seslendi. Doğan: ‘’Çocuklarımız Yaz Kur’an Kursları sayesinde gelişmekte ve manevi doyumlarına ulaşmaktadırlar. Çocuklarımızın, Kur’an eğitiminin yanı sıra, dini bilgiler, sportif ve kültürel faaliyetlerde de bulunmaları, kurslarımızın ne kadar önemli ve gerekli olduğunun  bir göstergesidir.

Geleceğimizin aydınlık yarınları olan yavrularımızın, birlik, dirlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç hissedilen günümüzde manevi doyumla yetişmeleri ve yetiştirilmeleri son derece önemlidir.

Değerli velilerimizden ricamız, bizler çocuklarımızın eğitimine son derece önem vermekteyiz. Sizler de yavrularımızı Kurslarımıza gönderiniz.

Bizler yavrularımızı anne baba şefkati ile bağrımıza basmaya hazırız. Huzurlu, mutlu nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.

Müftü Doğan Çocuklara hitaben: ‘’Sevgili çocuklar, kurslarımızda çok eğlenceli, keyifli zamanlar geçireceğinizi biliyorum. Eğlenerek öğrenmenin hazzına varacaksınız. Bu kurs süresi içerisinde çeşitli etkinlikler içinde yer alacaksınız’’ dedi.

İl genelinde bugün başlayan yaz Kur’an Kurslarında çocuklar  2 ay  boyunca hem dini eğitim alacak hem de kaliteli zaman geçirecek…kurslar 22 ağustosta da sona erecek.

Orhan Yazıcılar


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI