Karakter boyutu :

Yaz Kur'an Kursları Başladı

Tarih 22 Haziran 2015, 16:48 Editör reşat tula

Yaz kuran kursları sahil camiinde düzenlenen törenle başladı.

Çocukların ve ailelerin ilgi gösterdiği açılışta minikler dualar okudu.

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Rize’de yaz Kur’an Kursları açıldı.

Sahil Camiinde düzenlenen açılış törenine Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan, görevli İmama-Hatipler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Rize il müftüsü Yusuf doğan  çocuklara seslendi. Doğan: ‘’Çocuklarımız Yaz Kur’an Kursları sayesinde gelişmekte ve manevi doyumlarına ulaşmaktadırlar. Çocuklarımızın, Kur’an eğitiminin yanı sıra, dini bilgiler, sportif ve kültürel faaliyetlerde de bulunmaları, kurslarımızın ne kadar önemli ve gerekli olduğunun  bir göstergesidir.

Geleceğimizin aydınlık yarınları olan yavrularımızın, birlik, dirlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç hissedilen günümüzde manevi doyumla yetişmeleri ve yetiştirilmeleri son derece önemlidir.

Değerli velilerimizden ricamız, bizler çocuklarımızın eğitimine son derece önem vermekteyiz. Sizler de yavrularımızı Kurslarımıza gönderiniz.

Bizler yavrularımızı anne baba şefkati ile bağrımıza basmaya hazırız. Huzurlu, mutlu nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.

Müftü Doğan Çocuklara hitaben: ‘’Sevgili çocuklar, kurslarımızda çok eğlenceli, keyifli zamanlar geçireceğinizi biliyorum. Eğlenerek öğrenmenin hazzına varacaksınız. Bu kurs süresi içerisinde çeşitli etkinlikler içinde yer alacaksınız’’ dedi.

İl genelinde bugün başlayan yaz Kur’an Kurslarında çocuklar  2 ay  boyunca hem dini eğitim alacak hem de kaliteli zaman geçirecek…kurslar 22 ağustosta da sona erecek.

Orhan Yazıcılar


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 17

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar