Karakter boyutu :
Rize’de Ekmek Fiyatları Yeniden Belirlenecek

Rize’de Ekmek Fiyatları Yeniden Belirlenecek

Tarih 23 Haziran 2015, 17:08 Editör reşat tula

Rize Fırıncılar Odası’nın talebi doğrultusunda Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince kabul edilen ve vatandaşların büyük tepkisini çeken ekmek ve pide fiyatları yeniden değişiyor.

Rize’de ekmeğe ve Ramazan pidesine yapılan zamlar büyük tepki toplamış ve Rize Belediye Başkanlığı da onaylamadığı ekmek fiyatlarının düşürülmesi için Fırıncılar Odasına çağrıda bulunmuş ancak çağrıya red cevabı almıştı. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, fırıncılar odasının red cevabı sonrası zam konusunu Rize Valiliğine bildirmiş ve konunun komisyonda görüşülmesi için başvuruda bulunmuştu.

Rize Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumba sar ve yönetim kurulu üyeleri, Rize Valisi Ersin Yazıcı ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı bugün makamlarında ziyaret ederek ekmek ve pide fiyatlarına uygulanan zamlar görüşüldü. Görüşme lerin ardından ekmeğin 290 gram ve 1,25 TL. olarak satışa sunulması bekleniyor.
 AÇIKLAMA BUGÜN YAPILACAK
Rize Fırıncılar Odası’ nın Vali Yazıcı ve Baş kan Kasap görüşme lerinin ardından değer lendirme toplantısı yaparak kendi komis yonlarında zam konusu nu yeniden görüştükten sonra bugün resmi açıklamada bulunarak ekmek ile pide fiyatlarını açıklaya cakları öğrenildi.
FİYAT : 1,25 TL... GRAMAJI : 290 GRAM OLARAK BELİRLEN MESİ BEKLENİYOR....
Yapılacak düzenleme ile Rize’de ekmeğin gramına mayıs 2015 enflasyon oranında zam yapılarak mayıs enflasyonu olan yüzde 8’in ekmek zammı olarak uygulanması ve ekmeğin gramının 4,32 kuruş olarak belirlenerek 290 gram ekmeğin 1,25 TL. olarak satış fiyatının açıklanması ve pide fiyatlarında da aynı şekilde bir düzenlemenin yapılması bekleniyor.

BAŞKAN KASAP’TAN YA FİYATLARI DÜŞÜRÜN YA DA HALK EKMEĞİ ÜRETİRİZ RESTİ

Öte yandan Fırıncılar Odası’nın fiyat indirimine gitmesinde Vali Yazıcı ve Başkan Kasap ile yapılan ziyaretlerde fiyat düzen lenmesinin yeniden yapılması yönündeki isteklerinin yanı sıra Başkan Kasap’ın fırıncılara yönelik “Rize halkının ucuz ekmek yemesi için ya fiyatları düşürün ya da 2 fırın kiralar vatandaşımız için halk ekmeği üretiriz” sözlerinin etkili olduğu bilgisine ulaşıldı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 4

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 15

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 9

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar