Karakter boyutu :
Rize’de Ekmek Fiyatları Yeniden Belirlenecek

Rize’de Ekmek Fiyatları Yeniden Belirlenecek

Tarih 23 Haziran 2015, 17:08 Editör reşat tula

Rize Fırıncılar Odası’nın talebi doğrultusunda Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince kabul edilen ve vatandaşların büyük tepkisini çeken ekmek ve pide fiyatları yeniden değişiyor.

Rize’de ekmeğe ve Ramazan pidesine yapılan zamlar büyük tepki toplamış ve Rize Belediye Başkanlığı da onaylamadığı ekmek fiyatlarının düşürülmesi için Fırıncılar Odasına çağrıda bulunmuş ancak çağrıya red cevabı almıştı. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, fırıncılar odasının red cevabı sonrası zam konusunu Rize Valiliğine bildirmiş ve konunun komisyonda görüşülmesi için başvuruda bulunmuştu.

Rize Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumba sar ve yönetim kurulu üyeleri, Rize Valisi Ersin Yazıcı ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı bugün makamlarında ziyaret ederek ekmek ve pide fiyatlarına uygulanan zamlar görüşüldü. Görüşme lerin ardından ekmeğin 290 gram ve 1,25 TL. olarak satışa sunulması bekleniyor.
 AÇIKLAMA BUGÜN YAPILACAK
Rize Fırıncılar Odası’ nın Vali Yazıcı ve Baş kan Kasap görüşme lerinin ardından değer lendirme toplantısı yaparak kendi komis yonlarında zam konusu nu yeniden görüştükten sonra bugün resmi açıklamada bulunarak ekmek ile pide fiyatlarını açıklaya cakları öğrenildi.
FİYAT : 1,25 TL... GRAMAJI : 290 GRAM OLARAK BELİRLEN MESİ BEKLENİYOR....
Yapılacak düzenleme ile Rize’de ekmeğin gramına mayıs 2015 enflasyon oranında zam yapılarak mayıs enflasyonu olan yüzde 8’in ekmek zammı olarak uygulanması ve ekmeğin gramının 4,32 kuruş olarak belirlenerek 290 gram ekmeğin 1,25 TL. olarak satış fiyatının açıklanması ve pide fiyatlarında da aynı şekilde bir düzenlemenin yapılması bekleniyor.

BAŞKAN KASAP’TAN YA FİYATLARI DÜŞÜRÜN YA DA HALK EKMEĞİ ÜRETİRİZ RESTİ

Öte yandan Fırıncılar Odası’nın fiyat indirimine gitmesinde Vali Yazıcı ve Başkan Kasap ile yapılan ziyaretlerde fiyat düzen lenmesinin yeniden yapılması yönündeki isteklerinin yanı sıra Başkan Kasap’ın fırıncılara yönelik “Rize halkının ucuz ekmek yemesi için ya fiyatları düşürün ya da 2 fırın kiralar vatandaşımız için halk ekmeği üretiriz” sözlerinin etkili olduğu bilgisine ulaşıldı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI