Karakter boyutu :
GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTULAR

GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTULAR

Tarih 25 Haziran 2015, 09:23 Editör reşat tula

Rize Belediyesi'nin hayırsever iş adamlarının desteğiyle sahil dolgu alanı Kültürparkta restoranda oluşturmuş olduğu Gönül Sofrasında binlerce kişi aynı anda oruçlarını açmaya devam ediyor.

Hayırsever iş adamlarının katkılarıyla Rize Belediyesi tarafından Gönül Sofrası ismi ile oluşturulan İftar sofrasında Ramazanın 6. gününde 2500 kişiye yakın kişi aynı anda orucunu açtı.

Ramazan ayında bilinen ve her yerde kurulan İftar çadırları ile aynı atmosferin yaşandığı, fakat görünüşü ile çadırın dışında adeta lokanta ortamını aratmayan bir mekanda Rizeliler ve il dışından gelen insanlar bir arada iftar yapıyor. Alışılmışın dışında ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra ailelere hizmet veren Rize Belediyesi'nin Gönül Sofrasında her akşam farklı damak tadında yemek çeşitleri bulunuyor. Gönül Sofrasına Rize de yaşayan ailelerde yoğun ilgi gösteriyor.

PROTOKOL İLE VATANDAŞ GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

Ramazan ayının 6. gününde Rize protokolü vatandaşları yalnız bırakmayarak iftarda oruçlarını Rize Belediyesi Gönül Sofrasında vatandaşla beraber açtılar. Rize Valisi Ersin Yazıcı, Alay Komutanı Jnd. Kd. Alb İsmet Cansaran,Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman ve Rize Belediye Başkan Yardımcıları Gönül Sofrasında vatandaşlara eşlik ettiler.

Protokolün katıldığı iftar yemeğinde vatandaşlara yemeklerini Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap beraber ikram etti.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 25

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 28

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 35

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar