Karakter boyutu :
GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTULAR

GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTULAR

Tarih 25 Haziran 2015, 09:23 Editör reşat tula

Rize Belediyesi'nin hayırsever iş adamlarının desteğiyle sahil dolgu alanı Kültürparkta restoranda oluşturmuş olduğu Gönül Sofrasında binlerce kişi aynı anda oruçlarını açmaya devam ediyor.

Hayırsever iş adamlarının katkılarıyla Rize Belediyesi tarafından Gönül Sofrası ismi ile oluşturulan İftar sofrasında Ramazanın 6. gününde 2500 kişiye yakın kişi aynı anda orucunu açtı.

Ramazan ayında bilinen ve her yerde kurulan İftar çadırları ile aynı atmosferin yaşandığı, fakat görünüşü ile çadırın dışında adeta lokanta ortamını aratmayan bir mekanda Rizeliler ve il dışından gelen insanlar bir arada iftar yapıyor. Alışılmışın dışında ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra ailelere hizmet veren Rize Belediyesi'nin Gönül Sofrasında her akşam farklı damak tadında yemek çeşitleri bulunuyor. Gönül Sofrasına Rize de yaşayan ailelerde yoğun ilgi gösteriyor.

PROTOKOL İLE VATANDAŞ GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

Ramazan ayının 6. gününde Rize protokolü vatandaşları yalnız bırakmayarak iftarda oruçlarını Rize Belediyesi Gönül Sofrasında vatandaşla beraber açtılar. Rize Valisi Ersin Yazıcı, Alay Komutanı Jnd. Kd. Alb İsmet Cansaran,Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman ve Rize Belediye Başkan Yardımcıları Gönül Sofrasında vatandaşlara eşlik ettiler.

Protokolün katıldığı iftar yemeğinde vatandaşlara yemeklerini Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap beraber ikram etti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI