Karakter boyutu :
Başkan Kasap, Birlik Vakfının İftarına Katıldı

Başkan Kasap, Birlik Vakfının İftarına Katıldı

Tarih 29 Haziran 2015, 09:28 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ankara'daki temaslarını sürdürüyor. Başkan Kasap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 'Birlik Vakfı'nın iftarına katıldı.

Hafta sonu Ankara'da Cumartesi günü DSİ Genel Müdürü Ali Rıza DİNİZ, TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Büyük ve TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile ayrı ayrı görüşmeler yapan Başkan Kasap, Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 'Birlik Vakfı'nın iftarına katıldı.

Ankara'da İftar programı sonrası katılımcılara hitaben gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kobani hakkında bir açıklamada bulundu.

Erdoğan, "Sadece Araplarla, sadece Kobani’dekilerle uğraşanlar Uygur Türkleri'ni unutuyor’ diyor. O zata sesleniyorum, sen o Uygur Türkleri’nin olduğu yere gittin mi? Ama Tayyip Erdoğan gitti. Binlerce vatanlarından ayrılan Uygur Türkleri'ni vatandaşlığa kabul eden Türkiye oldu. Sen neredeydin ya? Sen Başbakan yardımcısıyken kaç kişiyi vatandaşlığa kabul ettin?" şeklinde konuştu.

"Siyasetin temeli ahlaktır doğruluktur. Kamu menfaatini kişisel hırsları üzerine koyabilmektir. Üzülerek söylüyorum ki Türkiye bu konuda kıtlık yaşıyor.Türkiye gariplerin yurdudur. Mazlumların umut ışığıdır. Türkiye’yi terörist ülke olarak lanse etmeye çalışanların, bir Türkiye partisi olmak gibi bir amacı olabilir mi? Bunların karşısında bir olmak, beraber olmak, bunlara gereken cevabı demokrasi içinde verebilmektir. Saldırganların Türkiye üzerinden geçtiğini iddia edecek kadar kendi ülkelerine yabancılaştığını görüyoruz. Vatandaşlarımızı bir kez daha sokağa çıkardılar. Şehirlerimizde, mahallelerimizde gerilim havası oluşturulmak isteniyor. Medya yoluyla karalama kampanyaları oluşturdular. Türkiye terörden ve terör olaylarından çok çekmiş bir ülkedir. Suriye’deki olaylara hiçbir zaman mezhep penceresinden bakmadık" dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar