Karakter boyutu :
Başkan Kasap, Birlik Vakfının İftarına Katıldı

Başkan Kasap, Birlik Vakfının İftarına Katıldı

Tarih 29 Haziran 2015, 09:28 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ankara'daki temaslarını sürdürüyor. Başkan Kasap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 'Birlik Vakfı'nın iftarına katıldı.

Hafta sonu Ankara'da Cumartesi günü DSİ Genel Müdürü Ali Rıza DİNİZ, TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Büyük ve TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile ayrı ayrı görüşmeler yapan Başkan Kasap, Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 'Birlik Vakfı'nın iftarına katıldı.

Ankara'da İftar programı sonrası katılımcılara hitaben gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kobani hakkında bir açıklamada bulundu.

Erdoğan, "Sadece Araplarla, sadece Kobani’dekilerle uğraşanlar Uygur Türkleri'ni unutuyor’ diyor. O zata sesleniyorum, sen o Uygur Türkleri’nin olduğu yere gittin mi? Ama Tayyip Erdoğan gitti. Binlerce vatanlarından ayrılan Uygur Türkleri'ni vatandaşlığa kabul eden Türkiye oldu. Sen neredeydin ya? Sen Başbakan yardımcısıyken kaç kişiyi vatandaşlığa kabul ettin?" şeklinde konuştu.

"Siyasetin temeli ahlaktır doğruluktur. Kamu menfaatini kişisel hırsları üzerine koyabilmektir. Üzülerek söylüyorum ki Türkiye bu konuda kıtlık yaşıyor.Türkiye gariplerin yurdudur. Mazlumların umut ışığıdır. Türkiye’yi terörist ülke olarak lanse etmeye çalışanların, bir Türkiye partisi olmak gibi bir amacı olabilir mi? Bunların karşısında bir olmak, beraber olmak, bunlara gereken cevabı demokrasi içinde verebilmektir. Saldırganların Türkiye üzerinden geçtiğini iddia edecek kadar kendi ülkelerine yabancılaştığını görüyoruz. Vatandaşlarımızı bir kez daha sokağa çıkardılar. Şehirlerimizde, mahallelerimizde gerilim havası oluşturulmak isteniyor. Medya yoluyla karalama kampanyaları oluşturdular. Türkiye terörden ve terör olaylarından çok çekmiş bir ülkedir. Suriye’deki olaylara hiçbir zaman mezhep penceresinden bakmadık" dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI