Karakter boyutu :
Rize vali Yardımcıları Değişti !

Rize vali Yardımcıları Değişti !

Tarih 29 Haziran 2015, 10:03 Editör reşat tula

Rize Vali Yardımcıları değişti. Atama kararnamesi Resmi gazete`de yer aldı.

İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karara göre, Rize Vali Yardımcılarında değişiklik yaşandı. Vali Yardımcılarından Şefik Aygöl ve Mehmet Özer Rize`den ayrılacak, Emre Çınar ise Rize`de farklı bir görevde bulunacak. Rize Vali Yardımcılarından Şefik Aygöl 1. Derece Kadrolu Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne, Mehmet Özer Düzce ili Akçakoca Kaymakamlığına atanırken, Emre Çınar ise Rize İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı. Rize Vali Yardımcılığına atanan isimler ise Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile Erzincan ili Üzümlü Kaymakamı Emre Nebioğlu oldu.

ŞEFİK AYGÖL KİMDİR?

Batman`ın Beşiri ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Batman`da tamamladı. 1996 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2000 yılında başarıyla tamamladı. Mülkî idare mesleğine 2001 yılında Siirt Kaymakam adayı olarak intisap etti. 2003-2004 yılları arasında İngiltere`nin Exeter Üniversitesinde bir yıl süreyle meslekî konularda bilgi görgü ve dil eğitimi aldı. (Bu süre içerisinde çocuk kütüphaneleri üzerine tez hazırlamış, İngiliz idarî sistemini incelemiş ve akademik İngilizce eğitimi almıştır).

2004 yılında Millî Güvenlik Genel Sekreterliğinde kamu diploması kursunu başarıyla tamamladı. Kütahya`nın Dumlupınar Altıntaş ve Domaniç ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 2005 yılında 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladı. Konya -Derebucak, Erzincan- Otlukbeli İlçelerinde çalıştıktan sonra 2008 yılı Ağustos Ayında Şanlıurfa Akçakale İlçesine atandı. Kaymakamlık görevinin yanında 4 yıl süreyle Akçakale Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği görevini de yürüttü. Suriye Arap Cumhuriyetinde oluşan iç savaştan dolayı Ülkemize sığınan 10 bin Suriyeli mülteci için Akçakale Süleyman Şah Konaklama Merkezi kurdu ve yönetti.

Vali yardımcısı AYGÖL, yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı 2008 yılında Otlukbeli Belediyesi Meclisi, 2010 yılında ise Akçakale Belediyesi Meclisi oybirliğiyle aldığı karar sonucu bu ilçelerin fahri hemşehrisi kabul edildi. Şanlıurfa`nın Akçakale ilçesinde eğitim, sağlık ve gençlere yönelik yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Türk İdareciler Derneği tarafında 2010 yılında Vali Celalettin Tüfekçi hizmet ödülüne layık görülerek yılın idarecisi seçildi. Rize Vali yYardımcısı Şefik AYGÖL, 06.08.2012 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Rize’ye atanmış olup, evli üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir

MEHMET ÖZER KİMDİR

1978 yılında Çorum`da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorum da, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 2000 yılında mesleğe kaymakam adayı olarak başlamış, çeşitli aşamaları tamamlayarak sırasıyla Feke-Adana, Köprüköy-Erzurum, Aybastı- Ordu, Hasköy-Muş İlçelerinde kaymakamlık yapmıştır. 06.08.2012 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Rize’de Vali Yardımcılığı görevine başlayan Özer, evli olup İngilizce bilmektedir.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar