Karakter boyutu :
Rize vali Yardımcıları Değişti !

Rize vali Yardımcıları Değişti !

Tarih 29 Haziran 2015, 10:03 Editör reşat tula

Rize Vali Yardımcıları değişti. Atama kararnamesi Resmi gazete`de yer aldı.

İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karara göre, Rize Vali Yardımcılarında değişiklik yaşandı. Vali Yardımcılarından Şefik Aygöl ve Mehmet Özer Rize`den ayrılacak, Emre Çınar ise Rize`de farklı bir görevde bulunacak. Rize Vali Yardımcılarından Şefik Aygöl 1. Derece Kadrolu Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne, Mehmet Özer Düzce ili Akçakoca Kaymakamlığına atanırken, Emre Çınar ise Rize İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı. Rize Vali Yardımcılığına atanan isimler ise Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile Erzincan ili Üzümlü Kaymakamı Emre Nebioğlu oldu.

ŞEFİK AYGÖL KİMDİR?

Batman`ın Beşiri ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Batman`da tamamladı. 1996 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2000 yılında başarıyla tamamladı. Mülkî idare mesleğine 2001 yılında Siirt Kaymakam adayı olarak intisap etti. 2003-2004 yılları arasında İngiltere`nin Exeter Üniversitesinde bir yıl süreyle meslekî konularda bilgi görgü ve dil eğitimi aldı. (Bu süre içerisinde çocuk kütüphaneleri üzerine tez hazırlamış, İngiliz idarî sistemini incelemiş ve akademik İngilizce eğitimi almıştır).

2004 yılında Millî Güvenlik Genel Sekreterliğinde kamu diploması kursunu başarıyla tamamladı. Kütahya`nın Dumlupınar Altıntaş ve Domaniç ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 2005 yılında 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladı. Konya -Derebucak, Erzincan- Otlukbeli İlçelerinde çalıştıktan sonra 2008 yılı Ağustos Ayında Şanlıurfa Akçakale İlçesine atandı. Kaymakamlık görevinin yanında 4 yıl süreyle Akçakale Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği görevini de yürüttü. Suriye Arap Cumhuriyetinde oluşan iç savaştan dolayı Ülkemize sığınan 10 bin Suriyeli mülteci için Akçakale Süleyman Şah Konaklama Merkezi kurdu ve yönetti.

Vali yardımcısı AYGÖL, yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı 2008 yılında Otlukbeli Belediyesi Meclisi, 2010 yılında ise Akçakale Belediyesi Meclisi oybirliğiyle aldığı karar sonucu bu ilçelerin fahri hemşehrisi kabul edildi. Şanlıurfa`nın Akçakale ilçesinde eğitim, sağlık ve gençlere yönelik yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Türk İdareciler Derneği tarafında 2010 yılında Vali Celalettin Tüfekçi hizmet ödülüne layık görülerek yılın idarecisi seçildi. Rize Vali yYardımcısı Şefik AYGÖL, 06.08.2012 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Rize’ye atanmış olup, evli üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir

MEHMET ÖZER KİMDİR

1978 yılında Çorum`da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorum da, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 2000 yılında mesleğe kaymakam adayı olarak başlamış, çeşitli aşamaları tamamlayarak sırasıyla Feke-Adana, Köprüköy-Erzurum, Aybastı- Ordu, Hasköy-Muş İlçelerinde kaymakamlık yapmıştır. 06.08.2012 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Rize’de Vali Yardımcılığı görevine başlayan Özer, evli olup İngilizce bilmektedir.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI