Karakter boyutu :
-Rize’de, Doğu Türkistan Müslümanlarına Yapılanlar Protesto Edilecek

-Rize’de, Doğu Türkistan Müslümanlarına Yapılanlar Protesto Edilecek

Tarih 01 Temmuz 2015, 12:51 Editör reşat tula

Memur-Sen Doğu Türkistan Müslümanlarına yapılan baskı ve şiddete dikkat çekecek.

Rize Memur-Sen İl Başkanlığı tarafından Çin hükümetinin Doğu Türkistan Müslümanları üzerindeki insanlık dışı, vahşete varan baskı ve şiddeti hükümetini protesto etmek için 2 Temmuz 2015 tarihinde saat 12.00’da Tuzcuoğlu Memişağa parkında basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

Çin hükümetinin Doğu Türkistan Müslümanları üzerindeki insanlık dışı, vahşete varan baskı ve şiddeti artarak devam etmektedir. Maalesef dünya, Müslümanlara karşı yapılan bütün zulümlerde olduğu gibi Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerine de kör ve sağır kalmaktadır. Her türlü zulmün karşısında dik duran ve sesini yükselten Memur-Sen’imiz Doğu Türkistanlı kardeşlerimize her türlü zulmü yapan Çin hükümetini protesto etmek için 2 Temmuz 2015 tarihinde saat 12.00’da 81 ilimizdeki Memur-Sen il temsilciliklerimiz tarafından eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

Bu itibarla ilimizde de 2 Temmuz 2015 tarihinde saat 12.00’da Tuzcuoğlu Memişağa parkında yapacağımız basın açıklamasına bütün Rizeli hemşerilerimizin katılım ve desteklerini bekliyoruz.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI