Karakter boyutu :
Vali Yazıcı gönül elçileri ile bir arada

Vali Yazıcı gönül elçileri ile bir arada

Tarih 02 Temmuz 2015, 16:43 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı ve Eşleri Hanife Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar ve gönül elçileri için Rize Öğretmenevinde iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine Vali Yardımcıları Mehmet Özer, Şefik Aygöl, Turan Yılmaz, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, bazı kurum amirleri ile çocuk evlerinde kalan çocuklar ile gönül elçileri katıldı.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı, gönül kapılarını karşılıksız olarak sonuna dek çocuklarımıza açan ailelerle tek tek sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu, aileleri ile birlikte yemeğe katılarak geceye apayrı bir renk katan çocuklarla da yakından ilgilendiler.
İftar yemeği sonrası yaptığı konuşmasına Vali Yazıcı, "Ramazan ayında, sizlerle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. " sözleriyle başladı.
Kadim kültürümüzün bize emrettiği hususlardan birisidir…
Çocukları sahiplenme noktasında bu güne kadar güzel sınavlar verdiklerini ifade eden Vali Ersin Yazıcı,"Komşumuzda, mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde aç açık bırakmamak, onlara elimizi uzatmak bizim kadim kültürümüzün bize emrettiği hususlardan birisidir. Gönül Elçilerimiz bunun en güzel örneğini veriyorlar. Bizler de devlet olarak sizin bu gayretinizi boşa çıkarmama adına hepinize destek olmaya çalışıyoruz. Sizlere hem devlet olarak hem de bu toplumun bireyi olarak müteşekkiriz. Sıkıntılarınız olduğunda her zaman söylediğim gibi kapılarımız sizlere her zaman açık. İşte bu gönül elçileri hareketi, Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'nin başlattığı bu hareket aslında bizim kültürümüzün, geçmişimizin ve kimliğimizin değerleri olan bu kavramları yeniden güçlü bir hale getirmeyi amaçlıyor ."dedi.
Bir çocuğun yetişmesinden bütün köy sorumludur…
'Bir çocuğun yetişmesinden bütün köy sorumludur' Kızılderili sözüyle konuşmasına devam eden Vali Yazıcı, "Çocuklarımızın yaşamlarına yapacağımız katkılarla, göstereceğimiz sevgiyle büyük güzellikler katabiliriz. Çocuklarımızın geleceği, ülkemizin geleceğidir. Biz ülkemizin gelecekte büyük ve güçlü olmasını istiyorsak, ileride sorunlar yaşamak istemiyorsak, çocuklarımızın, insanlarımızın mutlu olmasını istiyorsak onlara her şeyden önce sevgiyi, çalışkanlığı ve iyi bir eğitimi vermeliyiz."dedi.
Birlikte olma cesaretini ve kararlılığını göstermek…
Gönül Elçileri Projesi'nin önemine işaret eden Vali Yazıcı,"Çocuklarımıza gelecek aşılamak, gelecek tasavvuru yapmalarını istiyorsak, onlara sunulan maddi zenginliklerin, güzelliklerin ötesinde anne ve aile şefkatini sunmanın, bizim birer parçamız olduğu hususunu onlara hissettirmenin sıcak yaklaşım ile mutluluklarını temin etmeliyiz. Bu birliktelik o sıcaklığın, o coşkunun, geleceğe daha umutlu bakabilmenin bir kanıtıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımız ile birlikte olma cesaretini ve kararlılığını gösteren herkese teşekkür ediyorum."dedi.
Bizim için son derece önemli bir kazanç…
Vali Yazıcı, Ramazan Ayı münasebetiyle çocuklarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ramazan ayında sizlerle beraber olmak bizim için son derece önemli bir kazanç. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, sevgi ve kardeşliğin en yoğun şekilde yaşandığı bir ayda sizlerle beraber olmak, sizlerin hayır duasını almak bizleri çok mutlu etmektedir.
Ramazan ayı vesilesiyle bütün İslam coğrafyasındaki zulümlerin son bulmasını, yerine barış ve kardeşliğin egemen olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 7

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 2

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar