Karakter boyutu :

İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz

Tarih 03 Temmuz 2015, 16:49 Editör reşat tula

Rize Sağlık Müdürlüğü, engellilere yönelik yeni bir uygulamayı daha hizmete geçiriyor. Engelli vatandaşlarımız bundan böyle cep ya da sabit telefonlarından sms ile bilgi ve tıbbî hizmet alabilecek.

Sağlık Müdürü Mustafa TEPE, işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın cep telefonu ve sms ile bilgi edinmek ya da tıbbî hizmet almak için sadece kayıt olmalarının yeterli olacağını söyledi.

Bu sistemin ilimizde ilk olarak Müdürlük bünyesinde uygulandığını vurgulayan Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Bakanlığımızın “Herkes İçin Sağlık” sloganı ile başlattığı sağlık programının ana temasını sağlık hizmetlerinin herkese eşit, ulaşılabilir ve kaliteli sunulması oluşturmaktadır. Rize İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu misyonla tüm halkımızın sağlık hizmetlerine en kısa sürede ulaşmasını kendimize hedef belirledik. Bu kapsamda teknolojinin tüm imkânlarını sağlık hizmetlerinde kullanarak toplumumuzdaki işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak için “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz” projesini Rize İlimizde hizmete sunmuş bulunmaktayız.

İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz ilkesi ile doğrudan Kurumumuza başvuramayan ancak bilgiye erişim ihtiyacı duyan işitme ve konuşma engellilerimizin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirten TEPE;

İşitme ve konuşma engelliler artık sadece cep telefonlarını kullanarak ya da kısa mesaj özellikli sabit hatlarından Müdürlüğümüze 0(464) 213 03 57 numaralı telefondan tıbbi hizmet almak veya bilgi almak için kısa mesajla ulaşabileceklerdir. Müdürlüğümüzün ilgili birimi tarafından alınan mesajlar ilgililer tarafından değerlendirilerek, yine aynı yöntemle başvuran engelli vatandaşlarımıza en kısa sürede konuyla ilgili bilgi verilecektir. ‘’Bu sayede işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız, sadece cep telefonları ya da mesaj özellikli sabit hatlardan Müdürlüğümüze ulaşabilecek, şikâyet, öneri ve isteklerini bizlere iletebileceklerdir.’’ Dedi.

Tepe ‘’Engelli vatandaşlarımızın hizmeti daha hızlı alabilmeleri için Müdürlüğümüze gelerek kişisel bilgilerini Engelsiz Mesaj Hattı” sistemimize kayıt ettirmeleri gerekmektedir.’’ Dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar