Karakter boyutu :

İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz

Tarih 03 Temmuz 2015, 16:49 Editör reşat tula

Rize Sağlık Müdürlüğü, engellilere yönelik yeni bir uygulamayı daha hizmete geçiriyor. Engelli vatandaşlarımız bundan böyle cep ya da sabit telefonlarından sms ile bilgi ve tıbbî hizmet alabilecek.

Sağlık Müdürü Mustafa TEPE, işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın cep telefonu ve sms ile bilgi edinmek ya da tıbbî hizmet almak için sadece kayıt olmalarının yeterli olacağını söyledi.

Bu sistemin ilimizde ilk olarak Müdürlük bünyesinde uygulandığını vurgulayan Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Bakanlığımızın “Herkes İçin Sağlık” sloganı ile başlattığı sağlık programının ana temasını sağlık hizmetlerinin herkese eşit, ulaşılabilir ve kaliteli sunulması oluşturmaktadır. Rize İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu misyonla tüm halkımızın sağlık hizmetlerine en kısa sürede ulaşmasını kendimize hedef belirledik. Bu kapsamda teknolojinin tüm imkânlarını sağlık hizmetlerinde kullanarak toplumumuzdaki işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak için “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz” projesini Rize İlimizde hizmete sunmuş bulunmaktayız.

İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz ilkesi ile doğrudan Kurumumuza başvuramayan ancak bilgiye erişim ihtiyacı duyan işitme ve konuşma engellilerimizin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirten TEPE;

İşitme ve konuşma engelliler artık sadece cep telefonlarını kullanarak ya da kısa mesaj özellikli sabit hatlarından Müdürlüğümüze 0(464) 213 03 57 numaralı telefondan tıbbi hizmet almak veya bilgi almak için kısa mesajla ulaşabileceklerdir. Müdürlüğümüzün ilgili birimi tarafından alınan mesajlar ilgililer tarafından değerlendirilerek, yine aynı yöntemle başvuran engelli vatandaşlarımıza en kısa sürede konuyla ilgili bilgi verilecektir. ‘’Bu sayede işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız, sadece cep telefonları ya da mesaj özellikli sabit hatlardan Müdürlüğümüze ulaşabilecek, şikâyet, öneri ve isteklerini bizlere iletebileceklerdir.’’ Dedi.

Tepe ‘’Engelli vatandaşlarımızın hizmeti daha hızlı alabilmeleri için Müdürlüğümüze gelerek kişisel bilgilerini Engelsiz Mesaj Hattı” sistemimize kayıt ettirmeleri gerekmektedir.’’ Dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI