Karakter boyutu :
Rize Belediyesi'nden Cep Vatandaş Uygulaması

Rize Belediyesi'nden Cep Vatandaş Uygulaması

Tarih 04 Temmuz 2015, 17:01 Editör reşat tula

Rize Belediyesi’nin vatandaşların hizmetlerini kolaylaştırma adına yapmış olduğu çalışmalar cep telefonu uygulamasıyla devam ediyor.

Android ve İos sistemlerde ücretsiz olarak akıllı telefonlarda kullanılabilen uygulama sayesinde vatandaşlar sicil numarasıyla borçlarını sorgulayabiliyor, ödeme yapabiliyor ve arsa rayiç değer sorgulaması yapabiliyor.

Uygulamada varolan diğer bir özellik sayesinde nöbetçi eczaneler, dini tesisler, eğitim kurumları, kültürel tesisler, resmi kurumlar, sağlık kurumları, ulaşım ve dinlenme yerlerinin adres ve telefonlarına hatta haritadaki konum bilgilerine ulaşabilir, Rize ile ayrıntılı bilgilere ulaşılabiliyor.

İstek ve şikayet butonu sayesinde talepler iletilebilir, belediyenin yapmış ve yapacak olduğu çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşılabiliniyor. Uygulama sayesinde tek dokunuşla Rize Belediyesi Çağrı Merkezi’ne ulaşarak canlı destek alınabilmekte, bu sayede vatandaşların istek ve şikayetleri kısa süre içinde ilgili birimlere ulaştırılabiliyor.

Vatandaşların daha rahat hizmet alması adına çalışmalarına devam edeceklerini belirten Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, cep telefonu uygulaması sayesinde vatandaşların hizmetlerini rahatlıkla yapabileceklerini belirtti.

Uygulama Google Play Store ve Apple Store’den ücretsiz olarak cep telefonlarına yüklenebiliyor.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI