Karakter boyutu :
İrşad Vakfı İftarda Buluştu

İrşad Vakfı İftarda Buluştu

Tarih 07 Temmuz 2015, 17:01 Editör reşat tula

Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendinin 65 yıl önce başlatmış olduğu ve vefatına kadar devam ettirmiş olduğu iftar yemeğini kurucusu olduğu İrşad Vakfı devam ettiriyor.

İrşad Vakfının Müftü Mahallesinde bulunan Zavendikli Hoca Kopuzlar Kur-an Kursunda vermiş olduğu iftar yemeğine, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz ve Mustafa Altay, İrşad Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Ali Saruhan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Kur'an Kursu'nda eğitim gören talebeler katıldı.

Zavendikli Mustafa Hoca Kopuzlar Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimi görenlerle iftar açan Vali Yazıcı, öğrencilerle sohbet etti. Yerleşkeyi de gezen Vali Yazıcı, Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca'nın 1950 yılında başlatıp günümüze kadar devam eden geleneksel iftar yemeğine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ramazan'da bu tür programların birlik ve beraberliği artırdığını ifade eden Vali Yazıcı,"Ramazanı hep heyecanla bekliyoruz, güzelliğini yaşıyoruz ve uğurluyoruz Hep birlikte güzel bir mekânda iftar açıyoruz.  Dinimiz ve örfümüz iftarları paylaşmayı yalnız yapmamayı teşvik etmiştir. Bu güzel müessesede hafızlar yetişiyor. Yetişen bu hafızlar ülkemizin her yöresinde görev alıyorlar ve Rize'nin en güzel tanıtımını yapıyorlar. Kur'an Kursu hocalarını ve talebelerini tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 21

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 27

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 34

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 29

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar