Karakter boyutu :
BİZ HALKIN DEDİĞİNİ YAPARIZ!

BİZ HALKIN DEDİĞİNİ YAPARIZ!

Tarih 09 Temmuz 2015, 17:25 Editör reşat tula

Ersin Yazıcı, Karadeniz'de 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan Yeşil Yol projesi için Rize'de yaylalara iş makinelerini sokmayan eylemcilere tepki gösterdi.

Rize Valisi: Yeşil Yolu Halk İstiyor, Lüks Araçlılar Bizi Vazgeçiremez
Türkiye'yi Ayağa Kaldıran İngilizce Konuşma Yöntemi!
Anadiliniz gibi İngilizce Konuşmak İstemez misiniz?
Karadeniz Bölgesi'ndeki 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan Yeşil Yol projesi için Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavrun ve Samistal yaylalarına iş makinelerinin girmesine izin vermeyen vatandaşlar, bölgede nöbet tutmayı sürdürüyor.

Eyleme tepki gösteren Rize Valisi Ersin Yazıcı, 5-10 günlüğüne bölgeye lüks araçlarıyla gelenlerin eylem yaptığını öne sürdü, "Gelip eğlenecekler, kafasına göre bir şeyler söyleyecekler. Çalıp oynayacaklar, ahkam kesecekler. Halk bu yolu istiyor. Kimse kusura bakmasın. devlet halkın istediğini yapar" dedi.
BİZ HALKIN DEDİĞİNİ YAPARIZ"
Rize'den ulusal yayın yapan Kaçkar Televizyonunda Necati Selvitop'un sunduğu 'Ramazan özel' programına konuk olan Vali Ersin Yazıcı, Rize'de 7 noktada çalışmaların sürdüğü Yeşil Yol projesinin Karadeniz'in kurtuluşu olduğunu öne sürdü. Lüks araçlarla bölgeye gelenlerin eylem yaptığını savundu. Halkın temsilcisi olan 8 muhtar ve 4 sivil toplum kuruluşunun temsilcisi ile Yeşil Yol projesi için toplantı yaptığını hatırlatan Yazıcı, "Bir muhtar dışında yolu istediklerini söylediler. Sonra eylemler başladı. Buralı olup bu kentte yaşamayan, 5-10 günlüğüne gelen ve ekonomik durumu, keyfi yerinde olanlar rahat. Benim buradaki gencim işsiz kalmış, onun böyle bir derdi yok. Gelecekler eğlenecekler, kafasına göre bir şeyler söyleyecekler. Çalıp oynayacaklar, ahkam kesecekler. Halk ne istiyorsa ben onu yaparım. Kimse kusura bakmasın. Devlet halkın istediğini yapar. O yaylaları kullanan insanlar bu yolu istiyor. Birilerinin ne dediği çok önemli değil. Siz diğer kentlerde yaşaya caksınız, buraya gelip ahkam keseceksiniz. 8 muhtar ile 4 STK temsilcisi bu yolu istiyor. Ben halkın gerçek temsilcilerine sordum. Halkımız ne istiyorsa onu yaparız" diye konuştu.
"BİR TANE AĞAÇ KESMEDİK"
Yeşil Yol güzergahında 5 turizm noktası nokta dışında yapılaşmaya müsaade edilmeyece ğini; iddia edildiği gibi madencilik faaliyeti yapılmayacağını anla tan Yazıcı, açıklama larını şöyle sürdürdü:

"İnsanlar kafasına göre her yere otel yapacak diye bir şey mümkün değil. Bazıları, 'Yeşil Yol güzergahından bor madeni çıkaracaklar' diyor. Allah aşkına böyle bir şey olsa bu yol o iş için yeter mi? 7 metrelik yoldan onlarca kamyon çalışır mı? Buradan maden çıkarılmayacak. Cerattepe ile burası karıştırılmasın. Böyle bir şey olsa bile bu yol maden ocağı bölgesine gidip gelinecek bir yol değil. O zaman çok daha üst standartta yol yapılması lazım. Onu da ben yapmam. Öyle bir şey olursa onu ocak sahibi yapar. Bu bölgede her hangi bir maden çalışması söz konusu değil. Yolu yaparken bir tane ağaç kesmedik. 1500-2000 metrede bu yol yapılıyor. Çevreciyim diyen arkadaşlar gidip baksın. Zaten bir ağaç kesseydik 50 kere televizyona çıkardılar. Doğayı bizde seviyoruz. O doğayı bozarsak buraya kimse gelmez: Biz bunun bilincindeyiz.Turizmden para kazanacaksak yolu korumak şart."
BÖLGEDE NÖBET TUTUYORLAR
Rize'de 7 ayrı bölgede yapım çalışması sürdürülen Yeşil Yol projjesi kapsamında Anzer, Ovit, Kuspa Tepesi, Ayder ve Hazindak Yaylaları bölgesinde turizm noktaları oluşturulacak. Proje kapsamında Yukarı Kavrun ve Samistal yaylalarını birbirine bağlayacak olan projeye karşı çıkan vatandaşlar iş makinelerinin yaylalaya girmemesi için iki ayrı noktada nöbet tutmayı sürdürüyor.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar