Karakter boyutu :
ZABITA DENETİMLERE DEVAM EDİYOR

ZABITA DENETİMLERE DEVAM EDİYOR

Tarih 14 Temmuz 2015, 10:21 Editör reşat tula

Rize Belediyesi ve Rize İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ramazan ayının başlaması münasebetiyle başta fırın, pastane, unlu mamüller üreten gıda işletmelerine yönelik ek denetimlere başladı.

Rize Belediyesi ve Rize İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortaklaşa oluşturulan komisyonca yıl içerisinde düzenli aralıklarla her türlü gıda üretim ve satış yerleri denetlenmekte olup, Ramazan ayının başlaması münasebetiyle başta fırın, pastane, unlu mamüller üreten gıda işletmelerine yönelik ek denetimler yoğunlaştırıldı.

Rize Belediye Zabıta Müdürü Hasan Tüfekçi, yaptığı yazılı açıklamada” Denetimler kapsamında iş yerlerinin ve personellerinin hijyen yönünden uygunluğu, gıdayla temas eden madde ve malzemelerin uygunluğu, gıdaların saklama koşulları (depo gibi), özellikle üretim yerlerinde çalıştırılan personelin sağlık raporlarının kontrolü,  evrakların eksiksiz ve doğruluğu kontrol edilmektedir. Uygunsuzluk tespit edilen yerlere gerekli uyarı ve idari işlemler uygulanmaktadır”dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI