Karakter boyutu :
YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR BAYRAMLAR!

YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR BAYRAMLAR!

Tarih 15 Temmuz 2015, 14:28 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı:

Vali Ersin Yazıcı, mesajında bayramların birlik ve beraberlik duygularını doruk noktaya çıkaran günler olduğunu belirterek şunları söyledi;
"Değerli Hemşehrilerim,
Dayanışma, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik gibi yüce değerleri yaşayıp paylaştığımız bir bayramı daha birlikte idrak etmenin sevinci içindeyiz. Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.
Bu günlerde ihtiyaç sahibi olanlara yardım eli uzatmalı ve bayram coşkusunu onlara da yaşatmalıyız. Millet olmayı, kardeşçe bir arada yaşamayı, paylaşmayı, aynı ruh ve gönül ikliminde yaşamanın anlamını ve zenginliğini hepimiz en çok bayram günlerinde hissederiz.
Bayramı şehit aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizi, dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı; hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız. "şeklinde ifade etti.
ÖZEL BİR MUTLULUK DUYDUM…
Bayramların, birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarıldığı müstesna günler olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, "Nitekim bu yıl Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen ve benim de katılma imkânı bulduğum birçok etkinlik ve iftar programlarında vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde, el ele güzel günlere doğru ilerliyor olmasından özel bir mutluluk duydum. "dedi.
RAMAZAN BAYRAMI NEDENİYLE GEREKLİ ÖNLEMLER…
Vali Ersin Yazıcı, Ramazan bayramı nedeniyle gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.
Vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için çalıştıklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, "Valiliğimizce her türlü tedbir alınmış, Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarımız, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Hastanelerimiz, Türk Telekom gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır.
Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Rize genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini diliyorum.
Bayram tatilinin huzurlu bir şekilde yaşanması için görevi başında olan tüm güvenlik güçlerimize, sağlık personelimize, zabıta, itfaiye ve diğer tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. "dedi.
KARDEŞLİK VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLİYORUM...
Ramazan Bayramı'nın Rize'ye, devletimize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni eden Vali Ersin Yazıcı, "Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.
Rizeli hemşehrilerimin ve tüm çalışma arkadaşlarımın aile fertleriyle birlikte Ramazan Bayramlarını kutluyor, gelecek her günün bayram sevinci, huzuru ve mutluluğu ile dolu olmasını diliyorum. "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI