Karakter boyutu :
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ’NE YOĞUN TALEP

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ’NE YOĞUN TALEP

Tarih 27 Temmuz 2015, 17:25 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, ÖSYS 2015 yerleştirme sonuçlarının açıklanması dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, ÖSYS 2015 yerleştirme sonuçlarının açıklanması dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Yapmış olduğu açıklamada ÖSYM tarafından yapılan yerleştirmelere göre gücünü akademik kadrosu ve kaliteli eğitiminden alan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne büyük bir talep yoğunluğunun yaşandığını ve bütün kontenjanların dolduğunu belirtti.

Rektör Prof. Dr. KARAMAN, 2015 ÖSYS sonuçlarıyla ilgili Rektörlük makamında yapmış olduğu açıklamada; 2015 ÖSYS sonuçlarının açıklandığını, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına yerleşen öğrencilerin belli olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin bütün bölümlerine rekor sayıda başvurunun olduğunu ve Üniversitenin bütün kontenjanlarının yüzde yüzünün dolduğunu (%99.9) ve bir önceki yıla göre Üniversitenin tercih edilme ve yerleşme oranının yüzde olarak 8 puan arttığını belirtti. Bu olumlu tablonun Üniversite ve Rize ili açısından çok sevindirici bir durum olduğunu, Üniversitenin tercih edilme ve doluluk oranındaki artışta Üniversite’nin fiziki ve akademik altyapısının yeterli düzeyde olmasının, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından verilen başarı burslarının ve medyada yaptıkların tanıtımların çok etkili olduklarını, göreve geldiklerinden bu güne kadar yapmış oldukları çalışmaların sonucunu yavaş yavaş almaya başladıklarını, ülkemizde her geçen gün, özellikle de büyük şehirlerde ve batıdaki illerde birçok yeni üniversitenin kurulmasına ve üniversite sayısı ile üniversite kontenjanlarının artmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin 2014 ve 2015 yıllarında tercih edilme ve yerleşme oranının periyodik olarak arttığını ve bu yıl Üniversite’nin bütün kontenjanlarının yüzde yüz oranında dolduğunu ve bunun Üniversite açısından sevindirici bir durum olduğunu ifade etti.

Sınavı başarıyla geçerek Üniversiteye yerleşmeye hak kazanan tüm öğrencileri ve onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz ile büyük bir aileyiz, bundan sonraki hedefimiz üniversitenin eğitim öğretim kalitesini daha da artırarak Üniversite’yi sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da tercih edilen bir üniversite haline getirmektir, bu hedefe ulaşma noktasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı’nın desteği ile akademik ve idari personelin özverili çalışmaları çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI