Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP'TAN GELECEĞE YATIRIM !

BAŞKAN KASAP'TAN GELECEĞE YATIRIM !

Tarih 29 Temmuz 2015, 17:17 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ambalaj Atıklarının Yönetim Planına uygun yönetilmesi ve kentimiz için sürekli uygulanabilir model olacak toplama sisteminin kurulmasını amaçlayan bir protokol imzaladı.

Riçev Geri Dönüşüm Atık Maddeler İnşaat Nakliyat ve Ticaret Limited Şirketi ile yapılan protokol, Başkanlık makamında gerçekleştirildi.

BAŞKAN KASAP, ÇEVRESEL PROBLEMLER AVANTAJA DÖNÜŞTÜRÜLECEK…

Başkan Kasap, Geri dönüşümün geleceğe yatırım olduğunu dile getirirken; doğal kaynak kullanımını engellediğini, enerji tasarrufu sağladığını, düzenli depolama alanının kullanım ömrünü artırdığını söyleyerek, atıkların toplanması, taşınması ve bertarafında harcanan ekonomik gideri ekonomik gelire çevirdiğini söyledi.

AMBALAJ ATIKLARINA TOPLAMA SİSTEMİ…

Başkan Kasap, Protokolun Rize Belediyesi sınırları ve mücavir alanlarda oluşan ambalaj atıklarının (cam, metal, plastik, içecek kutuları, kağıt-karton vb.) doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesinin önlenmesi, kaynağında evsel nitelikli atıklardan ayrı toplanması, taşınması türlerine göre ayrılması ve lisanslı geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi işlemlerinin kalıcı bir yerel yönetim uygulamasına dönüşmesi ve bu konuda karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanarak, Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği , Ambalaj Atıklarının Yönetim Planına uygun yönetilmesi ve kentimiz için sürekli uygulanabilir model olacak toplama sisteminin kurulmasını amaçladığını söyledi.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 26

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

Tüm videolar