Karakter boyutu :
RİZE YÜKSELEN BİR DEĞER

RİZE YÜKSELEN BİR DEĞER

Tarih 03 Ağustos 2015, 17:13 Editör reşat tula

Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü (KDRK) tarafından bu yıl 17.'si düzenlenen Uluslararası Dağcılık ve Turizm Şenliği başladı.

7. Çay ve Yaz Spor Şenlikleri kapsamında Kaçkar Dağcılık Rafting ve Kayak İhtisas Kulübü (KDRK), 150 kişi ile 3-7 Ağustos tarihleri arasında Kaçkar Dağına tırmanışları öncesinde Rize Valiliği'nde bir araya geldi.
TIRMANIŞ GERÇEKLEŞTİRECEKLER…
Etkinlik kapsamında aralarında Almanya'dan gelenlerin de olduğu 150 dolayında dağcı Rize Valiliği önünde toplandı. Vali Ersin Yazıcı'nın uğurladığı dağcılar toplu fotoğraf çekiminin ardından Kaçkar Dağları'na tırmanmak üzere araçlarla Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavron Yaylasına hareket etti. Bir hafta boyunca Kaçkarlarda kamp yapacak olan dağcı grubu, Yukarı Kavron ve Mezovit yaylasında kamp yapacak, 3 bin 937 metrelik zirvesi ile Türkiye'nin en yüksek dördüncü dağı olan Kaçkar dağı zirvesine iki grup halinde klasik ve buzul rotasından tırmanış gerçekleştirecek. Dağcılar daha sonra Büyük Deniz Gölü ve Çaymakçur yaylası üzerinden Çamlıhemşin ilçesine geri dönecek.
KDRK Başkan Erdoğan Muradoğlu, "Rize Belediyesi 7. Çay ve Yaz Sporları Şenliği kapsamında 3- 7 Ağustos tarihleri arasında Kaçkar dağlarına bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimizi destekleyen Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Borsamıza destekleri için teşekkür ediyorum." dedi.
RİZE'Yİ TANITMAYI AMAÇLIYORUZ…
Kaçkar Dağları'nın dağcılık sporuna çok elverişli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Kaçkarları en iyi şekilde değerlendirmek, dağcılık faaliyetlerinde bulunacak sporcularımıza dağdan yararlanmalarını sağlamak ve Rize'yi tanıtmayı amaçlıyoruz. Almanya ve Türkiye'nin değişik şehirlerinden 150 dağcımız bu etkinliğe katılmak için şehrimize geldi. Umarım dağcılarımız en iyi derecede yararlanırlar." diye konuştu.
GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ…
Bu tür faaliyetlerin Rize'nin turizm ve tanıtımına olumlu yönde katkılar sağlayacağını belirten Vali Ersin Yazıcı,"Rize, doğa turizmi bakımından yükselen bir değer. Hedefimiz, buraya geldikten sonra memleketlerine dönen turistlerin, tıpkı sizin gibi Rize'mizin gönüllü turizm elçilerini sağlayabilmiş olmaktır. Dolayısıyla sizleri burada misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu ziyaretler güzel diyalogların kurulmasına ve işbirliklerin gelişmesine vesile olacaktır." dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI