Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP, TEMİZ BİR GELECEK İÇİN

BAŞKAN KASAP, TEMİZ BİR GELECEK İÇİN

Tarih 05 Ağustos 2015, 15:15 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Bitkisel Atık Yağların Toplanmasını amaçlayan bir sözleşme imzaladı.

Deha Bitkisel Atık Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile yapılan sözleşme, Başkanlık makamında gerçekleştirildi.

BAŞKAN KASAP, GERİ DÖNÜŞÜME DAVET ETMELİYİZ…

Başkan Kasap; Temiz bir gelecek için, Geri dönüşümün geleceğe yatırım olduğunu birkez daha dile getirirken; “Toplumsal projeler oluşturarak, çevremizi bilinçlendirmeli ve geri dönüşüme davet etmeliyiz. Çevremizi ve sağlığımızı tehdit eden bitkisel atık yağlara karşı önleyici yaklaşımda olmalıyız. Yemek yiyeceğimiz tüm işletmelerde bitkisel atık yağlarını geri kazanım yoluyla değerlendiren işletmeleri tercih etmeliyiz” şeklinde konuştu.

ATIK YAĞLAR NASIL TOPLANACAK…

Başkan Kasap, Sözleşmenin Rize Belediyesi sınırları içerisindeki bitkisel atık yağ üreticilerinde çıkan kullanılmış her türlü bitkisel atık yağların belediyemiz sınırları içerisinde yüklenici firma tarafından toplanarak, geçici depo alanında biriktirilip, geri kazanım tesislerinde depolanması, Çevre Kanunu yönetmelik esaslarına uygun olarak insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde toplayıcı firma tarafından Bitkisel Atık Taşıma Lisansı bulunan araçları ile belediyemiz ile koordineli bir şekilde toplama ve taşıma işi sağlanacaktır.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI