Karakter boyutu :
Rize'de Trafik Sorununa Çözüm

Rize'de Trafik Sorununa Çözüm

Tarih 07 Ağustos 2015, 09:58 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’deki trafik sorunlarını çözmek amacıyla Rize Belediyesi bünyesinde Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurduklarını bu sayede vatandaşların yaşamlarını daha kaliteli hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan Kasap, yaptığı açıklamada “ Rize merkezde yaşanan trafik sorunu, özellikle yaz aylarında Rize dışındaki hemşerilerimizin gelmesiyle iki üç katına çıkmaktadır. Bu yoğunluğu geçici olmasıyla birlikte yaklaşık üç dört ay yaşamaktayız. “dedi.

KURUMSAL YAPI GÜÇLENDİRİLECEK

Başkan Kasap, “Yaz aylarında yaşanan bu yoğunluğa yönelik tedbirlerin daha pratik ve kurumsal çözümler üretmek ve aynı zamanda kış aylarında ulaşımın tıkandığı noktalardaki sorunları çözmek amacıyla kurumsal yapıyı güçlendirerek Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurmuş bulunmaktayız.” Bundan sonra Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde trafik ve ulaşımla ilgili sorunların daha hızlı bir şekilde çözümünü sağlayarak hemşerilerimizin yaşamını daha kaliteli hale getirme amacını taşımaktayız. Özellikle çocuklarımıza yönelik olarak trafik kurallarını uygulamalı olarak göstermek için gerekli adımları atacağız. Bu sayede toplumumuzun trafik kuralları konusunda daha bilinçli bir şekilde hareket etmeleri konusunda onlara yardımcı olacağız.” Dedi.

CUMHURİYET MEYDAN PROJESİ OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK

Başkan Kasap, Otopark problemi konusunda önümüzdeki günlerde yeni adımlar atılacağının müjdesini vererek, “Bu noktada Rize Belediyesi olarak yaptığımız çalışmaları yeri geldiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız. En azından şunu ifade edebilirim ki Cumhuriyet Meydanı’nın düzenleme çalışmalarına yönelik olarak gerekli adımları atıyoruz. Özellikle merkezi alanda yapılacak olan bu çalışmanın tamamlanmasıyla Rize’ye 350 araçlık bir otopark kullanım alanı oluşacaktır. Bu otopark, Cumhuriyet Meydanı projesinin yer altındaki kısmında yapılacaktır” dedi.

PARKOMAT UYGULAMASINDA AMAÇ TRAFİK AKIŞINI SAĞLAMAK

Parkomat uygulamasının uygulamaya koyulurken hiçbir zaman belediyenin gelir elde etmesinin amaçlanmadığının altını çizen Başkan Kasap, “ Parkomat, esas itibariyle trafik yoğunluğu azaltmak için bir tedbirdir. İkinci olarak da 70-80 kişiye iş imkânı sağlamıştır. Alınan ücretteki tek amaç trafik akışını sağlayabilmektir.” Dedi.

MİNİBÜS HATLARI BİRLEŞTİRİLECEK

Başkan Kasap, Minibüs hatlarının Rize içerisinde iki noktada yoğunlaştığını söyleyerek, Biz şimdi iki minibüs hattını birleştirerek, tamamlama noktasında olduğumuz bazı cadde ve sokaklarda yeni hatlar oluşturup, minibüslerin daha farklı yerlere ulaşmasını sağlayacağız. Bu sayede vatandaşımızın ulaşım hizmetlerinden daha fazla faydalanmasını ve hayat standardının artmasını amaçlıyoruz.” Dedi.  


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI