Karakter boyutu :
DOLANDIRICILAR RİZELİ N.Y'Yİ 52 BİN TL. ÇARPTI..

DOLANDIRICILAR RİZELİ N.Y'Yİ 52 BİN TL. ÇARPTI..

Tarih 08 Ağustos 2015, 17:45 Editör reşat tula

Türkiye’de nerdeyse her gün dolandırıcılar çeşitli yöntem ve yollarla; insanları daha çok Telefon yoluyla paralarını gasp ederek hırsızlık faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Türkiye’de nerdeyse her gün dolandırıcılar çeşitli yöntem ve yollarla; insanları daha çok Telefon yoluyla paralarını gasp ederek hırsızlık faaliyetlerini sürdürmektedirler.
Dolandırıcılar; bu defa Rizeli N.Y. yi daha önce de 300 TL.si gasp edilmiş;  ancak dolandırıcılar peşini bir türlü bırakmayıp emekli ikramiyesi olan 52 Bin TL. sini telefonla yaklaşık yarım saat görüştükten sonra, yatırmış olduğu bankadan çekip; dolandırıcıların banka hesaplarına aktarılmasını sağladılar.
N.Y bütün parasını dolandırıcıların hesabına yatırdıktan sonra bu da yetmiyormuş gibi bir başka bankadan kredi çekmesini önerdiler. O da bu önerilere uyarak 8 Bin TL. de kredi çekip aynı bankanın hesabına yatırdı.
Tüm paralarını hesaplara yatırdıktan sonra dolandırıldığını anlayan N.Y. için artık iş işten geçmişti. Hemen emniyete baş vuran N.Y. Rize Emniyetinin uğraşları sonucu sadece kredi yoluyla yatırılan 8 bin TL.yi engelleyebildi. 52 Bin TL. ise İstanbul’un çeşitli semtlerindeki bankalardan çoktan çekilmişti.
Kendilerini savcı ve emniyet görevlisi (Polis) olarak adlandırıp arayan kişi ya da kişiler için Rize İl Emniyeti yoğun çaba göstererek dolandırıcıların kimliklerini tespiti için büyük çaba gösteriyor.
Mağdur olan N.Y. sinir krizleri geçirip; buna nasıl kandığını bir türlü hazmedemiyor.
TULA BASIN


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 16

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar