Karakter boyutu :
Başkan Kasap, Çalışmaları Değerlendirdi

Başkan Kasap, Çalışmaları Değerlendirdi

Tarih 08 Ağustos 2015, 17:51 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesinin ilimizde gerçekleştirmiş olduğu alt yapı su ve kanalizasyon çalışmaları, gerçekleşen su kesintileri ve vatandaşların son zamanlarda sivri sineklerle ilgili şikayetleri konularında açıklamalarda bulundu.

Rize Belediyesi'nin çalışmalarını değerlendiren Başkan Kasap kamuoyuna sunmuş olduğu açıklamasında, Rize Belediyesi olarak hedeflerinin yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir şehir oluşturmak istediğine vurgu yaparak çalışmaların bu yönde olduğunu belirtti.

Açıklamasında üzeri açılmaya başlanan dereler ilgili belediyenin yapmış olduğu çalışmalara değinen Başkan Kasap: "İlimiz oldukça nemli bir bölgedir. Bununla birlikte şehrimiz içerisinden akan üzeri kapalı ve olası sel felaketlerinde tıkanarak şehirde ağır tahribata yol açan derelerimiz var. Söz konusu derelerimizin 6 tanesinin üzerinin açılmasına karar verilmiş olup, bunlardan 4 tanesi ihaleye verilmiş ve ıslah çalışması devam etmektedir. Müftü mahallesinde bulunan bir deremizin üzerinin açılmasından sonra yaz dönemi olması dolayısıyla burada sivrisinekler yoğun olarak görülmüş ve vatandaşımız bundan haklı olarak rahatsız olmuştur"

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM ETMEKTEDİR "

Derelerimizin ıslah çalışması devlet su işlerimiz ile birlikte yürütmüş olduğumuz bir çalışmadır. Bu nedenle Devlet Su İşlerimizin kontrolünde olan bir çalışmadır, ancak Rize Belediyesi olarak bizimde burada almamız gereken tedbirler vardır. Örneğin ilaçlama noktasında belediye olarak ilaçlama çalışmalarınızı aralıksız olarak yapıyoruz. Devlet Su İşlerimizin yapmış olduğu derelerimizin üzerini açma çalışmaları tamamlanma noktasında zaman alacaktır. Belediyemiz ile iş birliği içerisinde yapılan bu çalışmalar da projenin ihalesi, tamamlanmış olan bazı alanlardan sonra yeni ihalelerle birlikte takdir edersiniz ki bürokratik anlamda bazı zaman alıcı unsurlar ortaya çıkmaktadır. Bütün bu sebepler tabi ki vatandaşımıza yönelik belediye olarak yapmamız gerekenleri yapmamıza engel olmayacaktır." dedi. Başkan Kasap, Rize Belediyesinin görevini yerine getirdiğini ve getirmeye devam edeceğini, kurum olarak üzerine düşen görevi yapmanın gayreti içerisinde olduğunu belirtti.

SAĞLIĞIMIZ İÇİN SU ŞEBEKEMİZİ YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR "

Rize'nin su şebekesinin yaklaşık 40 yıllık bir şebeke olduğunu ve o zamanki şartlarda kullanılmış olan boru hattından yapılmış olduğunu belirten Başkan Kasap su şebekesinin artık günümüzdeki mevcut olan daha kaliteli borular kullanılarak yenilenmesi çalışması içerisinde olunduğunu belirterek: Rize Belediyesi olarak su şebekesinin arızalanmasını beklemeden üst ve alt yapı çalışmalarımızı yaparken bir yandan da kendi imkanlarımız ile su şebekesini değiştiriyoruz. Avrupa Birliğinden 2 yıl sonra alacak olduğumuz hibe projemiz ile ilimizin yaklaşık %90 su şebekesi değiştirilecek. Şuan yapmış olduğumuz çalışmalar ilimizin 2 yılı bekleyemeyecek olması nedeniyle yapmış olduğumuz bir ön çalışmadır."

HAVA ŞARTLARI ÇALIŞMALARIMIZI OLUMSUZ ŞEKİLDE ETKİLEMEKTEDİR "İlimizin yağışlı bir memleket olması nedeniyle çalışma takvimi çok kısa olmaktadır.Örneğin 2 aylık bir süre içerisinde toplamda 10 günlük bir çalışma süresi doğdu. Çalışmaların hava şartları dolayısıyla gecikmiş olduğunu vatandaşlarımızın bu durumdan rahatsızlık duyduğunu biliyoruz. Halkımızın bu çalışmaların kontrolümüzde olduğunu bilmelerini arzu ediyoruz. İlerleyen zamanlarda daha büyük projelerle bu tür çalışmalarımız artacaktır. Bu manada tabi ki şikayetlere hazırlıklı olmamız gerekiyor. İleriye dönük daha güzel şartlarda yaşamak için bazı fedakarlıklarda bulunmamız gerekiyor."

ASFALT ÇALIŞMALARIMIZA FIRSAT BULDUKÇA DEVAM EDİYORUZ "Yağışlı günler geçirmemiz dolayısı ile asfalt çalışmalarımızda aksamalar oluyor. Yaklaşık 4 milyon tl ye yeniden kurmuş olduğumuz asfalt tesisimiz var. Asfalt dökülebilmesi için zeminin kuru halde olması gerekmektedir. Bu durumda bu noktada çalışmalarımız da maalesef bu iklim koşullarında aksamaktadır. Havaların açık olması ile beraber elimizde listesi bulunan mahallelerimizde ki sokakların asfalt çalışmalarını öncelik sırasına göre inşallah tamamlamayı düşünüyoruz" dedi.A


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI