Karakter boyutu :
HAVALİMANI PROJESİ DEVAM EDİYOR

HAVALİMANI PROJESİ DEVAM EDİYOR

Tarih 10 Ağustos 2015, 17:45 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Pazar ilçesine gitti.

Bir dizi ziyaret için Pazar'a giden  Vali Ersin Yazıcı'yı Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan ile diğer ilgililer karşıladı.
Meydan Parkında vatandaşlarla çay içip, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, Pazar'da yapımı düşünülen havalimanı projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Her hafta sonu rutin olarak bir ilçeye ziyaret gerçekleştireceğini ifade eden Vali Yazıcı,"Bu gün bu anlamda ilk ziyaretimizi Pazar ilçesine gerçekleştirmiş oldum. Her ne kadar biz bürokratlar hafta içinde değerlendirme toplantıları yapsak da bu gibi ziyaretler daha farklı oluyor."dedi.
HAVALİMANI PROJESİ DEVAM EDİYOR...
Meydan Parkında vatandaşların havalimanı projesiyle ilgili sorusunu cevaplayan Vali Yazıcı, "Rize-Artvin Havalimanı Pazar-Çayeli arasında yapılıyor. Artık Rizeli ve Artvinli vatandaşlarımız Trabzon'a kadar gitmeyecekler. Çok önemli bir yatırım. Bölgeye hem turizm yönünden, hem de ekonomik yönden katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı.
İstanbul'dan Pazar'a tatil için gelen bir iş adamı konuyla ilgili Vali Yazıcıya, "Sayın Valim ben yaşlandım. Havalimanının yapılışını görecek miyim? İstanbul'dan kalkacak uçakla Pazar'a gelme şansım olacak mı?" şeklinde bir soru yöneltirken, Vali Yazıcı, "Ben 23 yıldır Devletin belirli kademelerinde görev yaptım. O senin dediğin eskidendi. Şimdi bir yatırım başladığı zaman en geç 3 yılda tamamlanıyor. Sondaj çalışmaları hala devam ediyor. Havalimanının 520 Milyon TL'ye mal olacağı düşünülüyor. Havalimanının her türlü teknik çalışmaları yapıldı. Bu havalimanı kara üzerinde yapılsaydı toplam maliyeti 80 ile 120 Milyon TL arasında değişirdi. Deniz üzerinde yapılması planlanan havalimanı ise 5 kat maliyetli olacak. Rize'de yapılacak olan havalimanının toplam maliyeti 520 milyonu bulacak. Şayet Rize'nin düz bir alanı olsaydı 120 Milyona bu işi yapabilirdik. Havalimanı öncelikli yatırımlar programına alındı. " diye cevap verdi.
HAYIRLI KAZANÇLAR DİLEDİ…
Pazar İlçe merkezindeki esnafları da ziyaret eden Vali Yazıcı, hayırlı kazançlar diledi.
Vali Yazıcı, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, yoğun çalışma temposundan fırsat buldukça hem kent merkezi hem de ilçe gezilerinde esnafı ziyaret ettiğini ve vatandaşlarla bir araya geldiğini belirterek, "Vatandaşlarımız çeşitli vesilelerle ilin valisi olarak bana, vali yardımcılarımıza ve kurum müdürlerimize talep ve dileklerini iletiyor. Ben de bugünkü gibi fırsat buldukça esnafımızın ve halkımızın yanına gidip onlarla sohbet ederek sorunlarını dinliyor ve çözüm yollarını bulmaya çalışıyorum" dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI