Karakter boyutu :
RİZE  EMNİYETİNDEN  ACİL  DUYURU!..

RİZE EMNİYETİNDEN ACİL DUYURU!..

Tarih 12 Ağustos 2015, 18:03 Editör reşat tula

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Rizeli vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çok önemli bir açıklamayı gündeme getirdi.

İlimizde özellikle son günlerde DOLANDIRICILARIN kendilerini Hakim, Savcı, polis vb. olarak tanıtıp vatandaşlarımızın terör örgütü ile bağlantılı olduklarını iddia ederek, korkutarak veya farklı firmaların özendirme amaçlı yaptığı kampanya promosyonlarını kazandıklarını ifade ederek telefonla para talep ettikleri gözlenmektedir. 

Vatandaşlarımızın, halkımızın devletine ve kamu kurumu personeline olan güvenini kötüye kullanarak kendilerine çıkar sağlamaya çalışan DOLANDIRICILARA karşı duyarlı olmaları; üzücü durumların yaşanmaması için kendilerinden para talep edilmesi halinde 155 Polis İmdat Hattını aramaları veya 0 (464) 213 03 74 Dahili 5512 veya 5518 nolu telefondan Asayiş Şube Müdürlüğümüze ulaşmaları önemle rica olunur.

Rize İl Emniyeti bu duyuruyu yapmasından daha henüz 5 gün önce DOLANDIRICILAR Rizeli bir hemşerimizi dolandırarak 55 Bin TL. gibi büyük Meblada parasını zimmetlerine geçirdiler.

Daha henüz 4 Ay önce Çaykur’da  40 yıl çalışarak emekli olan N.Y. Bunun karşılığında almış olduğu ikramiyesinin tümünü telefonla Savcı ve Polis olduklarını söyleyerek (55 Bin TL). parasını zimmetlerine geçirdiler. Dolandırıcılar bununla da kalmayıp aynı kişinin 10 Bin TL. de bir başka bankadan kredi çekmesini sağladılar. Bütün bu paralarını DOLANDIRICILARA kaptırdığını anlayan N.Y. Rize İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat etti. Ancak sadece çekmiş olduğu kredi parasını kurtarabildi. Diğer 55 Bin TL. ise dolandırıcıların eline geçti.

Kendisiyle görüştüğümüz N.Y. ‘’Çaykur’da 40 Yıl hizmet verdim. Bunun karşılığında almış olduğum ikramiyemi bankaya yatırdım. Ancak dolandırıcılar bir aydan beri peşimi bırakmadılar. Ben bugüne kadar ne emniyetle ne de savcılarla karşı karşıya geldim. Kendilerini Polis ve Savcı olarak tanıtan bu insanların maalesef tuzaklarına düştüm. Burada elbette ki benim hatalarım olmuş olabilir. Ancak Rize İl Emniyet Müdürlüğünden özellikle ricam. Suçluların bir an evvel yakalanması ve mağduriyetimizin giderilmesi, aynı zamanda da başka kişilerin bu tuzaklara düşmemeleri için çaba göstermelerini bir vatandaş olarak rica ediyorum, bekliyorum.’’ Dedi..

Unutmayın Hiçbir Kamu Görevlisi sizden Para Talep Etmez.  


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 5

   
  19.10.2020
 

19.10.2020..

İzlenme: 12

   
  17.10.2020
 

17.10.2020..

İzlenme: 20

   
  16.10.2020
 

16.10.2020..

İzlenme: 25

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar