Karakter boyutu :
Çayla birlikte “didi” de Çin yolunda

Çayla birlikte “didi” de Çin yolunda

Tarih 17 Ağustos 2015, 17:50 Editör reşat tula

Her geçen gün farklı ülkelere ulaşan Çaykur, soğuk içeceği ‘didi’ ile Çin’e açılıyor

Her geçen gün farklı ülkelere ulaşan Çaykur, soğuk içeceği ‘didi’ ile Çin’e açılıyor. Henüz iki yıldır piyasada yer almasına rağmen tüketicilerimiz tarafından beğenilen ve en çok aranan ürün olan ayrıca uluslararası anlamda dünyanın en itibarlı kalite sınıflandırma enstitüsü “Monde Selection” tarafından çeşitli kategorilerde ödüllendirilen ‘didi’, Asya pazarında da yer almaya başladı.

2014’te Çin’de yılın iş adamı seçilen Radil Abula ‘didi’nin Çin’de dağıtımını üstlenmek üzere Rize’ye gelerek Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret etti.

Didi’nin iç piyasada ilk sıraya yerleştiğine vurgu yapan Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, dünya markası olma hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

“TÜRK ÇAYI DÜNYADA TEK”

Çin Halk Cumhuriyetinin önemli büyüklükte restaurant ve mağazalar zincirlerinden biri olan Arman Marketler Zincirinin sahibi Abula; gerçekleştirdiği ziyarette Rize çayından övgüyle bahsetti. Rize çayının kalitesini bildiğini belirten Radil Abula, “Rize’de yetişen çayın üzerine kar yağıyor ve Türk çayı da bu özelliği ile dünyada ender ülkelerden birisi. Çin’de çok çay yetiştiriliyor ancak üzerine kar yağan çay daha kaliteli. Türk çayının belli bir süre kar altında kalıyor olmasının, kalite standartlarını ve değerlerini olumlu yönde etkilediğine inanıyorum” dedi.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve teknik ekibi ile birlikte Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü ve Cumhuriyet Çay Fabrikası’nı gezen Abula, buralarda işleyiş hakkında çok yönlü bilgilendirildi.

“DÜNYAYA AÇILMAYA DİDİ İLE DE DEVAM EDECEĞİZ”

Biyoteknoloji üzerine master yapan ve Çin olimpiyat sporcuları beslenme ekibinde uzun süre görev alan Radil Abula Çaykur’un çok önemli kapasitede teknolojik ve otomasyon tesislerinin bulunduğunu, bunun da kaliteli ürün elde edilmesinde fazlasıyla etkili olduğunu dile getirdi.

Bunun üzerine Sütlüoğlu; “Bugüne kadar ürettiğimiz ürünlerin tamamında önceliğimiz iyi hammadde ve kalite olmuştur. Aynı şekilde amacımız didi üretiminde de bu bakış açısı ve tüketici tercihleri doğrultusunda hareket ederek ülkemizde ve yurtdışında uzun yıllar kalıcı olmaktır. Bunun için gereken bütün adımları önceden yaptığımız planlamaya göre atıyor, sağlam ve emin adımlarla ilerliyoruz.

Hedefimiz bu yılın sonunda 60 ülkeye didi soğuk çayın ihracatını gerçekleştirebilmektir” dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 25

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 28

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 35

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar