Karakter boyutu :
Piriçelebi Mahallesi Ata Sokak Asfaltlanıyor

Piriçelebi Mahallesi Ata Sokak Asfaltlanıyor

Tarih 18 Ağustos 2015, 17:14 Editör reşat tula

Piriçelebi Mahallesi Ata Sokak Asfaltlanıyor

Rize Belediyesi havaların güneşli devam etmesi ile beraber seri asfalt çalışmalarına her gün farklı bir mahallede devam ediyor.

Son teknoloji kullanılarak yenilenen ve yüksek kapasitede asfalt üretebilen asfalt tesisi sayesinde çalışmalarını sürdüren Rize Belediyesi,seri asfalt çalışmalarını Rize Merkez Piriçelebi mahallesi Ata sokakta sürdürüyor. Yaklaşık 250 metre yolda 250 ton asfalt kullanılarak yapılan çalışma havaların açık olması ile birlikte öncelik sırasına göre diğer mahallelerde de uygulanacak.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın belirli aralıklarla mahalle muhtarları ile yapmış olduğu toplantılar neticesinde not alınan asfalt ve yol beton çalışmaları öncelik sırasına göre devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap:" Geçen yıl asfalt tesisimizin eski ve yetersiz oluşundan dolayı bozuk olan mahalle yollarımıza yönelik yeterince çalışma yapamadık. Bu nedenle tesisimizi daha modern hale getirerek yeniledik ancak bilindiği üzere asfalt çalışması yapabilmek için havaların müsait olması gerekmektedir. İçerisinde bulunduğumuz 2015 yılı yaz döneminde mahallelerimizde bozuk olan yollarımızı asfalt dökmeyi arzu ediyoruz. Yoğun yağış alan ilimizde havaların müsaade etmesi ile beraber ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mahalle muhtarları ile yapmış olduğumuz toplantılarda bize iletilen talepleri öncelik sırasına göre yerine getirme çabası içerisindeyiz" dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI