Karakter boyutu :
Arnavutluk Didi’nin Ulaştığı 41. Ülke Oldu

Arnavutluk Didi’nin Ulaştığı 41. Ülke Oldu

Tarih 19 Ağustos 2015, 17:49 Editör reşat tula

Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya kıtalarında bulunan onlarca ülkeye ihraç edilen Çaykur’un soğuk çayı ‘didi’ artık Arnavutluk’ta da yer alıyor.

Türkiye’de soğuk çayın lideri olan ‘didi’ bundan böyle Arnavutluk’a da ihraç edilmeye başlandı.Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu; Arnavutluk’un didi’yi ihraç ettikleri 41. ülke olduğunu, çalışmalarının karşılığını didi’yi dünyanın dört bir yanına ulaştırarak aldıklarını belirtti. Başarılı organizasyon ve bağlantılarla dünyaya açılmaya devam edeceklerini söyleyen Sütlüoğlu, hedeflerinin 2015 yılı sonuna kadar 60 ülkeye ‘didi’ soğuk çay ihracatı yapmak olduğunu vurguladı.

Kalitesiyle pek çok ödüle layık görülen ‘didi’; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya gibi ülkelerin yanında; Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Nahçıvan Türki cumhuriyetlerine ve Asya coğrafyasına ihraç ediliyor.
Bilindiği üzere ‘didi’ yakın geçmişte, uluslararası piyasada dünyanın en itibarlı kalite sınıflandırma enstitüsü ‘’Monde Selection’’ tarafından iki altın, bir gümüş madalya ile ödüllendirilmişti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI