Karakter boyutu :
UMKE Personeline Sahra Hastanesi Eğitimi Verildi

UMKE Personeline Sahra Hastanesi Eğitimi Verildi

Tarih 19 Ağustos 2015, 17:22 Editör reşat tula

Rize`de, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi`ne (UMKE) "Mobil Şişirilebilir Sahra Hastanesi Kurulumu ve Kullanımı" eğitimi verildi.

Mobil Acil Müdahale Ünitesi olarak kullanılmak üzere Türkiye'de 17 tane bulunan ve biri Rize’ye tahsis edilen şişirilebilir sahra çadır seti kurulumu ve kullanımı konusunda uzman bir ekip tarafından Rize, Gümüşhane, Artvin, Trabzon illerinde görevli UMKE personellerine sunum yapıldı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, sekiz ayrı parçadan oluşan çadır bir bütün olarak kullanılabileceğini ve her bir parçasının 60 metrekareden oluştuğunu söyledi.Çadırın gerektiğinde 54 yataklı bir hastane haline geldiğini vurgulayan Tepe, "Ayrıca ısıtma ve soğutma tertibatı bulunan çadır yüksek izolasyon özelliğine sahip. Söz konusu bu çadırla gerek ilimiz, gerekse ülkemiz genelinde oluşabilecek her türlü afet ve acil durumlarda daha hazırlıklı duruma gelmiş durumdayız. Bu sebeple, UMKE personellerimize çadır kurma eğitimi verildi. Bu eğitimler belli bir periyotlarladevam edecek" diye konuştu.


Rize UMKE Birim Sorumlusu Öner Çakal ise hastanenin içerisinde acil servis, yoğun bakım ünitesi, hasta gözlem ünitelerinin bulunduğuna işaret ederek, çadırın 7 dakika gibi kısa bir sürede kurulmasının olaylara müdahale etmede büyük bir kolaylık getireceğini kaydetti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI