Karakter boyutu :
UMKE Personeline Sahra Hastanesi Eğitimi Verildi

UMKE Personeline Sahra Hastanesi Eğitimi Verildi

Tarih 19 Ağustos 2015, 17:22 Editör reşat tula

Rize`de, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi`ne (UMKE) "Mobil Şişirilebilir Sahra Hastanesi Kurulumu ve Kullanımı" eğitimi verildi.

Mobil Acil Müdahale Ünitesi olarak kullanılmak üzere Türkiye'de 17 tane bulunan ve biri Rize’ye tahsis edilen şişirilebilir sahra çadır seti kurulumu ve kullanımı konusunda uzman bir ekip tarafından Rize, Gümüşhane, Artvin, Trabzon illerinde görevli UMKE personellerine sunum yapıldı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, sekiz ayrı parçadan oluşan çadır bir bütün olarak kullanılabileceğini ve her bir parçasının 60 metrekareden oluştuğunu söyledi.Çadırın gerektiğinde 54 yataklı bir hastane haline geldiğini vurgulayan Tepe, "Ayrıca ısıtma ve soğutma tertibatı bulunan çadır yüksek izolasyon özelliğine sahip. Söz konusu bu çadırla gerek ilimiz, gerekse ülkemiz genelinde oluşabilecek her türlü afet ve acil durumlarda daha hazırlıklı duruma gelmiş durumdayız. Bu sebeple, UMKE personellerimize çadır kurma eğitimi verildi. Bu eğitimler belli bir periyotlarladevam edecek" diye konuştu.


Rize UMKE Birim Sorumlusu Öner Çakal ise hastanenin içerisinde acil servis, yoğun bakım ünitesi, hasta gözlem ünitelerinin bulunduğuna işaret ederek, çadırın 7 dakika gibi kısa bir sürede kurulmasının olaylara müdahale etmede büyük bir kolaylık getireceğini kaydetti.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 3

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 8

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar